Вівторок, 16 Квітня, 2024

Припинено розробку надзахищеного месенджера Tor Messenger

Два роки тому почалася робота над месенджером Tor Messenger, який мав підняти безпеку спілкування на новий рівень. Але нині його розробники із команди захищеного браузера Tor Project оголосили про закриття проекту. Причиною стало те, що вони намагалися зробити месенджер якомога зручнішим, однак при цьому не вдалося забезпечити бажаний рівень анонімності.

Робота над Tor Messenger почалася в 2015 році, і її метою було створення крос-платформенного захищеного засобу для спілкування. На відміну від існуючих месенджерів, у ньому неможливо було навіть дізнатися, хто з ким спілкується. Окрім безпеки та анонімності, розробники також намагалися зробити Tor Messenger універсальним, інтегрувавши в нього протоколи передачі Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook та Twitter.

Розробка Tor Messenger велася на основі програмного забезпечення Instabird, але творці останнього згодом припинили підтримку свого дітища. Після цього автори Tor Messenger перейшли на інфраструктуру наявних соціальних мереж. Однак це означало, що соцмережі отримали можливість записувати метадані користувачів месенджера. Команда Tor зрозуміла, що це порушує початкові плани, та вирішила закрити проект.

У Tor Project склали список альтернативних захищених месенджерів, який можна подивитися на сторінці блогу EFF. Серед них – месенджери Riot, Retroshare, Signal.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися