Продажі iPhone падають, прибуток Apple скорочується

Останнім часом фінансове становище гіганта Apple похитнулося. Ключовий продукт компанії – смартфони iPhone – уже досяг насичення ринку, і його продажі не показують настільки швидкого зростання, як раніше. Про поточну ситуацію Apple офіційно розповіла у звіті про результати третього кварталу 2016-го фінансового року.

Кількість проданих iPhone помітно скоротилася проти аналогічного періоду минулого року: 40,4 млн проти 47,5 млн. Трохи менше просіли продажі iPad і Mac, однак це не змогло вберегти компанію від падіння прибутку.

Інвестори очікували подібних цифр, і за кілька годин до відкриття конференції акції Apple почали падати. За оцінками аналітиків, минулий квартал виявився далеко не найкращим для компанії. За прогнозами, продажі Apple склали $42,1 млрд, або $1,38 на акцію.

Насправді реальна картина виявилася трохи краще за очікувану. Компанія відзвітувала про виручку $42,4 млрд, або $1,42 на акцію. Чистий прибуток компанії в третьому фінансовому кварталі склав $7,8 млрд, тоді як роком раніше цей показник становив $10,7 млрд.

Разом з тим середня ціна проданого iPhone впала з $662 до $595. Це може свідчити про те, що споживачі звертають більше уваги на «бюджетний» iPhone SE.

Виручка від продажів послуг iTunes, App Store і Apple Pay збільшилася на 19% за рік.

Продажі iPad в третьому кварталі склали 9,95 млн пристроїв, Mac – 4,25 млн. Для порівняння, у другому кварталі ці показники склали 10,2 млн і 4 млн відповідно, а в третьому кварталі минулого року – 10,93 млн і 4,8 млн.

477831

На думку керівництва компанії, у наступному кварталі цифри будуть трохи вищими: виручка між $45,5-47,5 млрд. Її зростанню має сприяти вихід наступного iPhone, але він може не отримати суттєвих відмінностей від поточних моделей. Експерти очікують, що найбільші цікавинки Apple береже до наступного року – тоді вона святкуватиме десятиріччя свого смартфона. До речі, на дослідження і розробки Apple зараз витрачає 4,8% доходу, або близько $10,5 млрд. Це майже вдвічі більше, ніж п’ять років тому.