Процесори припинять зменшуватися через п’ять років

electronic circuit board with processor

Кожні два-три роки транзистори в мікрочіпах ставали меншими, що дозволяло зменшити їхнє енергоспоживання та підвищити продуктивність. Маркетологи називали цю тенденцію «законом Мура», і експерти напівпровідникової галузі вже давно кажуть, що скоро виконувати її стане неможливо. Адже подальше зменшення розмірів транзисторів упреться у фізичну межу. За прогнозами, це може статися вже за п’ять років.

Згідно з прогнозами Асоціації напівпровідникової промисловості (Semiconductor Industry Association), членами якої є такі гіганти, як IBM і Intel, уже після 2021 року зменшення розміру напівпровідникових елементів стане неможливим. Мова йде про сукупність технологічних та економічних можливостей. Чіпи можна буде і далі зменшувати, але це буде настільки затратно, що не окупиться.

Кількість компаній, які мають у своєму розпорядженні достатні ресурси для конкуренції у виробництві чіпів, скорочується. Серед великих гравців залишилися Intel, Globalfoundries, Samsung, TSMC. І, на думку аналітиків, немає ніяких гарантій, що хтось ще не залишить цей список.