Qualcomm анонсувала перший модем LTE зі швидкістю пересилання даних до 2 Гбіт/с

Новий девайс забезпечить швидкість пересилання даних до 2 Гбіт/с

Модем Snapdragon X20 LTE ще не продається в серійних смартфонах, а Qualcomm вже анонсувала його наступника. Новинка називається Snapdragon X24 LTE і стане першим у світі модемом категорії LTE Cat.20.Qualcomm

Новий девайс забезпечить швидкість пересилання даних до 2 Гбіт/с. Його попередник Snapdragon X20 LTE, який входить до складу чіпу Snapdragon 845, має теоретичну межу до 1,2 Гбіт/с. У компанії також є модем Snapdragon X50 зі швидкістю до 5 Гбіт/с, але це рішення для мереж 5G.

Snapdragon X24 LTE не лише демонструє найбільшу швидкість пересилання даних у мережах 4G. Він також перший, який адаптували для виробництва за сучасним семинанометровим техпроцесом.

Експерти припускають, що новий модем стане частиною наступного флагманського процесора від Qualcomm. Модем підтримує агрегацію на прийом до семи несучих 20 МГц, а також режим 4×4 MIMO поверх п’яти несучих. Загалом він надає 20 паралельних просторових потоків LTE. Крім того, він має підтримку технологій FD-MIMO, технології Massive MIMO і режиму 256-QAM. Максимальна швидкість віддачі даних може досягати 316 Мбіт/с проти 150 Мбіт/с у X20 LTE.

До речі, Україна також почала рухатися в напрямку 4G. Нещодавно відбувся перший тендер на частоти 4G. Але головним буде наступний тендер, на якому продаватимуть більш прийнятні частоти для розбудови 4G на великій території.