Субота, 9 Грудня, 2023

Революція у світі IT з новим проектом DARPA

Скоро можна буде вже не змінювати кожні три-п’ять років апаратну платформу через те, що нове програмне забезпечення не підтримує його. Агентство передових розробок DARPA планує зробити революцію у світі ІТ та створити комп’ютерну систему, яка морального не застаріє впродовж цілих 100 років.

Нова програма називається Adaptive Software Systems (BRASS) і дозволить запускати старі програми, не піклуючись про те, що вони не запустяться. Новий проект націлений на прорив у розробці і створенні програмних систем, котрі довго існують і здатні динамічно підлаштовуватися під зміну ресурсів, на яких вони працюють, і під зміну середовища, в якій вони працюють. Адже сьогодні додатки залежать від великої кількості бібліотек, модулів тощо. Якщо якогось компонента в цій екосистемі не вистачатиме, програма відмовиться працювати.

Початок революції

DARPA вже не вперше творить революцію у світі ІТ. Це агентство зіграло істотну роль у розробці стандартів та протоколів інтернету. Однак для сторічної комп’ютерної системи наявних інструментів недостатньо – знадобляться нові лінгвістичні абстракції. Це додаткові підпрограми, які виявлятимуть та визначатимуть зміни в цифровій екосистемі.

Експерти кажуть, що новий проект може дати поштовх істотним поліпшенням у стійкості, надійності та ремонтопридатності комп’ютерів. Це також дасть можливість створювати ІТ-системи, які зможуть адаптуватися до зміни умов роботи без необхідності спеціально розроблювати для них оновлення.

«Технології неминуче еволюціонують, але досить часто зміни в бібліотеках, форматах даних, протоколах, характеристиках, моделях і компонентах ПЗ підривають роботу всього додатка, – говорить керівник програми Суреш Джаганнатан. – Нездатність легко адаптуватися до нових умов підриває продуктивність, гальмує розвиток кібербезпеки, інфраструктури та підвищує довгостроковий ризик того, що доступ до важливого цифрового контенту буде втрачений, оскільки програмне забезпечення, яке створює і перетворює контент, застаріває».

ІТ по-новому

DARPA стверджує, що проект BRASS буде використовувати абсолютно новий підхід до проектування ПЗ, його складання й адаптації. Експерти сподіваються, що це породить додатки, які не потребуватимуть втручання програмістів для забезпечення їхньої роботи. Джаганнатан каже, що план щодо забезпечення самостійності додатків є надзвичайно складним завданням, але гідним таких зусиль.

«Нездатність реагувати на ці зміни може призвести до технічно відсталих і вразливих систем, – говорить Джаганнатан. – Відсутність автоматизованого оновлення додатків призводить до високих витрат на технічне обслуговування, і передчасне старіння по суті робочої програми».

Багато моделей комп’ютерного обладнання та ПЗ, спроектованих і побудованих більше 50 років тому, використовуються і донині. Але ці системи пройшли через кілька суттєвих оновлень, щоб підтримувати актуальність.

Доведеться вчитися

Проект DARPA має працювати на мові програмування COBOL. Їй вже більше 56 років, і вона використовується в застарілих додатках, наприклад, на підприємствах фінансового сектору.

«Як правило, більшість транзакцій здійснюється через програми COBOL, які вже служать нам років 30-40 і прослужать ще як мінімум 10-20», – розповідає технічний директор компанії Micro Focus Стюарт МакГіл.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися