Четвер, 25 Липня, 2024

Риб’ячу луску перетворили на перспективний генератор

fish in the basket of fishermen

Кожен день на Землі викидають у сміття тонни риб’ячої луски. Але тепер вчені з’ясували, як застосувати її з користю. Індійські фізики Суджой Кумар Гош та Діпанкар Мандал з калькуттського Університету Джадавпур опублікували в журналі Applied Physics Letters статтю з методом трансформації риб’ячої луски в імпровізований генератор.

Дослідники обробили луску так, щоб вона стала гнучкою, потім підключили до кожної два електроди і заламінували. Отриманий девайс може збирати енергію від рухів навколо, зокрема, від таких простих, як вібрації і навіть серцебиття. При цьому, на відміну від інших екзотичних способів отримання енергії (з тараканів, танцями, з туалету, з радіохвиль), риб’яча батарея видає напругу в 4 вольти та струм у 1,5 мікроампера. Максимальної щільності енерговиділення у 1,14?мікровата/кв. см дослідникам вдалося досягти при циклічних навантаженнях у 0,17 МПа. Для порівняння, жінки на шпильках тиснуть на ґрунт з навантаженням у 2,5 МПа.

1.4961623.figures.online.f1
Схема перетворення риб’ячої луски на генератор електрики

Об’єднавши кілька елементів з риб’ячої луски в один ланцюг, учені створили батарею, яка видає струм у 14 вольтів. Її потужності виявилося достатньо для нормальної роботи 50 синіх світлодіодів. Автори кажуть, що подібні акумулятори на лусочках є оптимальним рішенням, наприклад, для кардіостимуляторів. Перевага луски в тому, що отримати її можна безплатно, адже сьогодні вона вважається сміттям. Для своїх експериментів дослідники отримали луску безплатно на місцевому рибному ринку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися