Риб’ячу луску перетворили на перспективний генератор

fish in the basket of fishermen

Кожен день на Землі викидають у сміття тонни риб’ячої луски. Але тепер вчені з’ясували, як застосувати її з користю. Індійські фізики Суджой Кумар Гош та Діпанкар Мандал з калькуттського Університету Джадавпур опублікували в журналі Applied Physics Letters статтю з методом трансформації риб’ячої луски в імпровізований генератор.

Дослідники обробили луску так, щоб вона стала гнучкою, потім підключили до кожної два електроди і заламінували. Отриманий девайс може збирати енергію від рухів навколо, зокрема, від таких простих, як вібрації і навіть серцебиття. При цьому, на відміну від інших екзотичних способів отримання енергії (з тараканів, танцями, з туалету, з радіохвиль), риб’яча батарея видає напругу в 4 вольти та струм у 1,5 мікроампера. Максимальної щільності енерговиділення у 1,14?мікровата/кв. см дослідникам вдалося досягти при циклічних навантаженнях у 0,17 МПа. Для порівняння, жінки на шпильках тиснуть на ґрунт з навантаженням у 2,5 МПа.

1.4961623.figures.online.f1
Схема перетворення риб’ячої луски на генератор електрики

Об’єднавши кілька елементів з риб’ячої луски в один ланцюг, учені створили батарею, яка видає струм у 14 вольтів. Її потужності виявилося достатньо для нормальної роботи 50 синіх світлодіодів. Автори кажуть, що подібні акумулятори на лусочках є оптимальним рішенням, наприклад, для кардіостимуляторів. Перевага луски в тому, що отримати її можна безплатно, адже сьогодні вона вважається сміттям. Для своїх експериментів дослідники отримали луску безплатно на місцевому рибному ринку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я