Четвер, 30 Травня, 2024

Український гаджет заспокоїть кого завгодно

Стрес може перестати бути проблемою завдяки винаходу українських учених. Вони розробили гаджет, який може корегувати психофізіологічний стан людини в надзвичайних ситуаціях. Цей пристрій постійно стежить за станом пацієнта завдяки вбудованому біологічному зворотному зв’язку.

Девайс створили науковці переміщеного з Донецька Інституту проблем штучного інтелекту (ІПШІ) НАН України спільно з фахівцями Інституту медицини праці Національної академії медичних наук України. Створений ними шолом впливає на біоактивні зони голови людини кількома способами: вібрацією, інфрачервоним випромінюванням, тиском, спеціально підібраних аудіо- й відеоматеріалів. Дія всіх цих подразників знімає стрес.

Технічні засоби шолома імітують процедури масажу з одночасним вимірюванням і контролем фізіологічних показників. Розробка складається з набору вібраторів (16 штук, з можливістю збільшити до 32), мікропроцесорного блоку управління пристроєм із вбудованим акумулятором, зарядного пристрою та кабелю USB для управління пристроєм за допомогою персонального комп’ютера.

Шолом може використовуватись автономно або у складі інтелектуальної системи. Це дозволяє його спершу налаштувати через ПК, а потім – застосовувати в «полі», наприклад, у зоні АТО. Шолом придатний до екстремальних умов, оскільки є водостійким і стійким до механічних пошкоджень.

Науковці вже провели випробування розробки серед військових, і вони показали її високу ефективність. Зараз дослідники працюють над створенням такої модифікації шолома, яка здійснюватиме масаж біологічно активних зон на основі безпечних для здоров’я людини джерел вібрації та максимально уникатиме небажаного впливу.

За матеріалами прес-служби НАН України

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися