Неділя, 21 Квітня, 2024

Ринок домашніх роботів зросте до 23 млрд доларів у 2026 році

Аналітики ABI Research вважають, що ринок домашніх роботів буде найближчими роками активно рости. За їхніми прогнозами, до 2026 року він досягне позначки в 100 млн проданих за рік пристроїв. За ці девайси користувачі заплатять 23 млрд доларів.Аналітики ABI Research вважають, що ринок домашніх роботів буде найближчими роками активно рости. За їхніми прогнозами, до 2026 року він досягне позначки в 100 млн проданих за рік пристроїв. За ці девайси користувачі заплатять 23 млрд доларів.

Домашні роботи, на думку аналітиків, є головним джерелом прибутку для ширшого ринку роботів. Ця тенденція буде збільшуватися, наприклад, американська компанія iRobot, яка є лідером ринку США та Європи, торік змогла наростити свою виручку з 2,93 до 3,69 млрд доларів. Китайські виробники, такі як Ecovacs, також починають показувати схожі цифри, і в довготривалій перспективі ринок роботів азіатсько-тихоокеанського регіону впритул наблизиться до ринків Північної Америки та Європи.

Також аналітики вважають, що сегмент роботів-іграшок поступово буде зменшуватися. Якщо минулого року такі пристрої займали 75% всього ринку у кількісному вираженні, то у 2026 році їхня частка знизиться до 47,1%, хоча при цьому даний сегмент все одно залишиться найбільшим. А от з точки зору виручки цей сегмент зменшиться з нинішніх 31,7% до 10%.

Причиною такого процесу аналітики називають розвиток персональних і соціальних роботів, які можуть частково замінити дитячих роботів. Адже мобільні персональні роботи зовні залишаться дорогими іграшками, але матимуть останні технології, зокрема, мобільний зв’язок, Wi-Fi та машинне навчання. На даний сегмент, як очікується, у 2026 році буде припадати до 21,3% усієї виручки ринку, при тому, що нині частка цього сегмента незначна.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися