Субота, 20 Квітня, 2024

Sony офіційно оголосила про припинення випуску PS Vita

Ера популярної кишенькової ігрової консолі PS Vita офіційно закінчилася. Sony на офіційній сторінці цієї приставки повідомила про завершення виробництва останніх двох моделей PCH-2000 ZA11 (PS Vita Black) та PCH-2000 ZA23 (PS Vita Aqua Blue). Перші чутки про закінчення випуску Vita з’явилися ще у вересні 2018 року, і тоді стало відомо, що виробничі лінії зупинять колись у 2019 році.

Наявні користувачі PS Vita ще зможуть грати в ігри певний час. У Sony поки ще не вирішили, коли заблокують на цій консолі доступ до ігрової мережі PlayStation Network, доступ до магазину ігор та сервісу PlayStation Plus.

Приставку PS Vita показали в січні 2011 року, а на полицях європейських магазинів вона опинилася у лютому 2012 року. Консоль у Sony створили як спадкоємицю надпопулярної тоді PlayStation Portable, якій тоді вже було більше п’яти років. Нова приставка мала дати сучасний поштовх кишеньковим приставкам. У Sony обіцяли портативні гри якості настільних консолей.

Нова у 2011 році приставка PS Vita радувала наявністю другого аналогового стіка, яскравим 5-дюймовим OLED-екраном та додатковою тач-панеллю. Високу якість графіки забезпечував 4-ядерний процесор і потужний графічний чіп.

Продажі показали, що, попри прогнози і сподівання, PS Vita не вдасться досягти популярності своєї попередниці. Багато хто вважає причиною провалу відсутність екосистеми. Потужна кишенькова консоль не отримала власної системи розповсюдження та комунікації, хоча спроби запустити її були. Також причиною провалу називають швидкий розвиток смартфонів, які за кілька років наздогнали та перевершили PS Vita.

За п’ять років у світі продали 16,1 млн PlayStation Vita, що майже у 6 разів менше попередниці PSP. Пожвавити продажі не допомагали стандартні маркетингові прийоми та зниження ціни, а також випуск сучасних апаратних моделей. Sony робила кілька спроб «оживити» Vita, пропонуючи використовувати її замість DualShock.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися