За надійністю інтернету Україна посіла 4 місце

За надійністю інтернету, який передається по протоколу IPv4, наша держава у 2018 році займала 8 місце

Хоча може складатися інше враження, але інтернет є досить крихкою річчю. Свіже дослідження компанії Qrator Labs показує, що українцям щодо цього не варто чогось боятися. Адже наша країна і так входила в топ-10 держав за надійністю інтернету, а цього року Україна покращила свій результат удвічі, посівши 4 місце.

Зламати інтернет досить просто, й існує багато випадків, коли один рух залишав без інтернету цілу країну. Ось лише кілька прикладів: у 2017 році Google залишив без інтернету Японію, невдало кинутий якір викинув з онлайну найбільший острів Нормандського архіпелагу, у 2019 році без інтернету залишилося Королівство Тонга, у 2011 році 75-річна бабця залишила без інтернету Грузію та Вірменію, у 2018 році офлайн протягом 48 годин залишалася Мавританія.

Дослідження стійкості національних сегментів інтернету за 2019 рік відповідає на питання «Який відсоток автономної системи в регіоні може втратити зв’язок з Tier-1 операторами, тим самим втративши глобальну доступність». Автономною системою вважається як другорядний постачальник інтернету, так і міжнародний гігант з мільйонами споживачів послуг. Їхня стійкість залишатися онлайн залежить від кількості і якості шляхів до провайдерів найвищого рівня (Tier-1). На практиці, якщо провайдер інтернету втрачає зв’язок хоча б з одним з власних Tier-1 з’єднань, він, найімовірніше, буде недоступним у деяких частинах планети.

За надійністю інтернету, який передається по протоколу IPv4, наша держава у 2018 році займала 8 місце. Цього року вона перемістилася на 4 позицію, опинившись позаду Німеччини, Бразилії та Великобританії. При цьому Україна випереджає Швейцарію, Сінгапур, Францію, Бельгію та Канаду.

Загалом показники топ-20 країн не сильно змінилися з 2017 року. Експерти відзначають позитивну глобальну тенденцію до підвищення надійності і загальної доступності. На 5 держав зросла кількість країн, яким вдалося знизити залежність від єдиної автономної системи до менше 10%. На вересень 2019 року кількість таких сегментів досягла 35 штук.

IPv4 залишається значно надійнішим проти з IPv6. Середні показники надійності і стабільності IPv4 у 2019 році становлять 62,924%, і 54,53% – для IPv6. В IPv6 все ще велика частка країн з поганою глобальною доступністю.