Рис не рятує смартфони та електроніку – експерти

У Gazelle протестували рис та ще кілька популярних наповнювачів: котячий туалет, вівсянку, силікагель, кус-кус (перл), розчинний рис

В інтернеті давно існує міф, що залитий рідиною гаджет можна врятувати від корозії, помістивши його в пакет з рисом. Так, цей злак відомий своєю властивістю вбирати вологу. Але фахівці компанії Gazelle, які спеціалізуються на аксесуарах для ремонту електроніки, кажуть, що рис не лише не допомагає, а й може погіршити стан залитого пристрою.

У Gazelle протестували рис та ще кілька популярних наповнювачів: котячий туалет, вівсянку, силікагель, кус-кус (перл), розчинний рис. Виявилося, що вони не допомагають просушити нутрощі електроніки. Справа в тому, що рідина потрапляє в крихітні шпарини між електронними компонентами, і позбутися її можливо лише сушінням гарячим феном чи промивкою в ультразвуковій ванні.

Сухий рис у тестуванні показав найгірші результати серед інших наповнювачів. За 24 години після занурення у воду iPhone 4 він увібрав найменше вологи. Більш того, найкращий результат показала звичайна губка, яку поклали поряд на відкритому повітрі. Дослідники кажуть, що найбільш оптимальний спосіб просушити гаджет – це покласти його на полицю на певний час.

За словами експертів, позитивний ефект від рису, який іноді спостерігається, є хибним враженням. З таким же успіхом можна намагатися висушити гаджет, загорнувши його в газету і сподіваючись, що та забере всю рідину з корпусу девайсу.

Навіть якщо гаджет після залиття продовжує працювати, дрібні краплі рідини, що залишилися, робитимуть свою «чорну справу». Вони окислюватимуть та роз’їдатимуть контакти компонентів, і це лише питання часу, коли девайс перестане остаточно функціонувати.

Експерти радять після залиття електронного пристрою відразу його вимкнути без намагань перевірити його працездатність. Для повної корозії активного електричного з’єднання достатньо кілька десятків хвилин. Без протікання електроструму корозія відбувається значно повільніше.

Необхідно миттєво після залиття витягнути акумулятор з девайсу. Для сучасної електроніки з незнімними батареями потрібно майже відразу віддавати її в сервісний центр, де фахівці від’єднають батарею та промиють і просушать електронну частину.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я