П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Роками Лондонська галерея виставляла підробку “Самсон і Даліла”, стверджує штучний інтелект

Дослідження штучного інтелекту припускає, що Лондонська Національна галерея галерея роками виставляла підробку відомої картини Пітера Пола Рубенса. Мова йде про полотно “Самсон і Даліла”, яке є однією з найвідоміших робіт цього впливового художника 17 століття.

На картині зображена старозавітна історія, в якій воїн Самсон зраджений своєю коханою Далілою. Коли Лондонська Національна галерея купила цей шедевр в 1980 році, він став третім найдорожчим твором мистецтва, коли-небудь придбаним на аукціоні.

Але згідно з новим аналізом штучного інтелекту, цінне володіння майже напевно є підробкою.

Тести були проведені швейцарською компанією Art Recognition, яка використовує алгоритми штучного інтелекту для аутентифікації творів мистецтва.

Інструмент фірми заснований на глибокій згортковій нейронній мережі. Система вчиться визначати характеристики художника, тренуючи алгоритм на зображеннях його реальних робіт. Потім набір навчальних даних доповнюється шляхом поділу зображень на більш дрібні ділянки для аналізу більш дрібних деталей.

Як тільки навчання завершено, алгоритму подається нове зображення для оцінки. Потім він аналізує особливості зображення, щоб оцінити ймовірність того, що воно справжнє.

Після порівняння Самсона і Даліли зі 148 справжніми картинами Рубенса система дала твору мистецтва 91% ймовірності того, що він не є справжнім.

Карина Попович, співзасновник Art Recognition, розповіла The Guardian, що була шокована результатами. “Ми повторили експерименти, щоб бути дійсно впевненими, що не робимо помилки, і результат завжди був один і той же. Кожна пляма, кожен окремий квадрат виявилися фальшивими з ймовірністю більше 90%”, – каже вона.

Авторство картини оскаржувалося десятиліттями. Вчені стверджують, що цей стиль більш жорстокий, ніж будь-які інші роботи Рубенса. Вони вказують на обрізані пальці Самсона як на явну ознаку того, що картина не була написана фламандським майстром.

Сильні сторони штучного інтелекту в розпізнаванні образів можуть зробити його майстерним у виявленні підробок, що може бути складним і дорогим завданням для експертів-людей.

Національна галерея, можливо, і не ідентифікувала Самсона і Далілу як підробку, але штучний інтелект міг би допомогти їй уникнути витрат на шахрайство в майбутньому.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися