Субота, 25 Травня, 2024

Рівень брехливості штучного інтелекту: годинник на базі ChatGPT правильно повідмляє час лише 15 хвилин, після чого починає брехати

Штучний інтелект останніми місяцями став однією з найбільш хайпових тем, і його намагаються використовувати майже всюди – від ентузіастів до великих компаній. Samsung, наприклад, залучила ChatGPT до написання програмного коду своїх продуктів. За такими новинами часто губиться факт, що штучний інтелект постійно бреше, навіть у дрібницях. Це яскраво доводить годинник, створений блогером Метом Веббом на базі ChatGPT. Цей годинник показує правильний час близько 15 хвилин, після чого починає брехати.

Вебб створив популярний тип годинника, в якому час озвучується віршами. Але замість використання попередньо збереженого набору віршів, він вирішив, щоб ChatGPT писала щоразу новий. Це короткі дворядкові вірші, які повідомляють час для кожної хвилини дня.

Годинник показує вірші на старому екрані електронних чорнил Inky WHAT, а обробленням даних займається мікрокомп’ютер Raspberry Pi. Раніше ця установка працювала як звичайний текстовий годинник.

ChatGPT отримує підказку, яка наказує цьому штучному інтелекту відповісти двома римованими рядками та заохочує його бути образним і глибоким. Щоденна вартість викликів API до ChatGPT для генерації віршів становила 1,80 доларів США на день.

Але є суттєва проблема з цим годинником. Приблизно раз на 15 хвилин, каже Вебб, годинник просто збреше про поточний час, щоб зберегти риму вірша. Автор каже, що це можна виправити, але наразі він сприймає це як веселу примху системи. «Заводний механізм означає, що ви отримуєте точний дрейф. Штучний інтелект означає, що ви отримуєте галюцинаційний дрейф», – каже він.

Вебб каже, що реакція на його римований годинник зі штучним інтелектом була настільки великою, що він зараз досліджує два шляхи, щоб запустити цей проект в маси. По-перше, – надати ентузіастам набір для створення власних, а по-друге, – створити комерційний продукт, який працює за принципом «підключай і працюй».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися