Середа, 6 Грудня, 2023

Смарт-годинники з ЕКГ можуть бути корисними, щоб завчасно дізнатися про проблеми із серцем

Хороший смарт-годинник може стати вашим найкращим способом завчасно дізнатися про майбутні проблеми із серцем. Дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона показало, що є докази того, що ці девайси можуть помітити або передбачити низку проблем.

У новому дослідженні вчених з Університетського коледжу Лондона було обстежено 83 000 здорових людей віком від 50 до 70 років, які зробили 15-секундну ЕКГ, «порівняну з тим, що виконується за допомогою смарт-годинників і телефонів». Було виявлено, що люди, чиї показники демонструють додаткове серцебиття (приблизно 1 з 25 досліджуваних), мають удвічі більший ризик розвитку серцевої недостатності або фібриляції передсердь (нерегулярного серцевого ритму) протягом наступних 10 років.

«Наше дослідження свідчить про те, що ЕКГ споживчих переносних пристроїв може допомогти виявити та запобігти майбутнім захворюванням серця», — сказав провідний автор доктор Мікеле Оріні.

Минулого року дослідники Mayo Clinic використовували штучний інтелект для аналізу завантажених через додаток показань ЕКГ Apple Watch, щоб ідентифікувати людей зі слабкою серцевою недостатністю або дисфункцією лівого шлуночка – захворювання, яке вражає близько 9% людей старше 60 років.

У 2020 році дослідники з Гарварду виявили, що ЕКГ, згенеровані смарт-годинником, були точні на 93-95% для визначення та розрізнення різних типів серцевих нападів.

Слід зазначити, що хоча ці тести ЕКГ, керовані смарт-годинником, справді виявилися корисними в багатьох дослідженнях, вони не такі точні та надійні, як зроблені в медичному закладі ЕКГ за допомогою спеціального обладнання. Але вони надзвичайно зручні, і якщо їх використовувати регулярно, можуть з’являтися сповіщення, які можуть спонукати людей відвідати свого лікаря, де можна поставити правильний діагноз і обговорити лікування.

За словами практикуючої медсестри Хізер Робінсон із Tryon Medical, приблизно третина пацієнтів, які приходять на огляд у відповідь на сповіщення зі смартфона, отримують направлення до кардіолога. Тож, здається, навіть без складного аналізу штучного інтелекту люди вже отримують допомогу, перш ніж ситуація стане критичною.

Одне важливе застереження щодо всієї цієї справи випливає з Університету Юти, де дослідники виявили, що пристрої, які використовують зондування біоімпедансу (наприклад, Samsung Galaxy Watch 4), можуть заважати роботі серцевих імплантатів, таких як кардіостимулятори, пристрої ресинхронізації серця та кардіовертерні дефібрилятори, тому їх не рекомендують людям із такими імплантованими електронними пристроями.

Деякі останні смарт-годинники, здатні зчитувати ЕКГ, включають Apple Watch (Series 7, 8 і Ultra), Google Pixel Watch, Samsung Galaxy Watch 4 і 5, Fitbit Sense, Withings Scanwatch and Move і Huawei Watch GT3 Pro. Багато з них схвалені FDA.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися