Субота, 9 Грудня, 2023

Робомобілі за десятиліття змінять авторинок масштабніше, ніж за останні сто років

Машинами, які зможуть їздити без водія, сьогодні займаються майже всі автовиробники, навіть такі консервативні, як Toyota. Представники іншого найбільшого автовиробника – Renault Nissan – переконані, що в наступні 10 років робомобілі змінять авторинок так, як він не змінювався за попередні 100 років.

Робомобілі

Як розповіли представники Renault Nissan журналістам Bloomberg, у країнах з розвиненою економікою зміниться структура володіння автопарком. За оцінками, уже до 2030 року 95% приватних поїздок у США відбуватимуться із залученням роботизованих таксі, які викликаються за допомогою мобільних додатків. При такій моделі використання загальна кількість автомобілів зменшиться, але автопарк доведеться оновлювати частіше через прискорений знос. Публічні машини будуть експлуатуватися інтенсивніше і менше простоювати. Площі для паркування можна буде скоротити, оскільки робомобілі не простоюватимуть під вікном цілий день, чекаючи на господаря.

Основні обсяги продажів транспортних засобів найближчими роками відбуватимуться в країнах з економікою, що зростає. Наприклад, уже зараз авторинок Індії близький до того, щоб змагатися за обсягом з Німеччиною. При цьому влада Індії робить ставку на електромобілі, минаючи фазу гібридних автомобілів, які мають електричний та бензиновий двигуни. Китай теж активно переводить використовуваний усередині країни транспорт на електротягу.

Renault вважає, що корпорації IT-сектора, такі як відокремлена від Google компанія Waymo, не стануть самі випускати власні робомобілі. Це дуже витратний бізнес з високою конкуренцією і низькою нормою прибутку. Оптимальним рішенням для таких компаній стане співпраця з наявними автоконцернами. У Waymo це вже усвідомили – нові прототипи робомобілів створюються у співпраці з Fiat Chrysler.

Поки одні бачать у майбутньому автономні машини, які перевозять пасажирів, інші кажуть, що варто бути обережними з такими райдужними прогнозами. «Потрібно ретельніше підходити до передбачення майбутнього, адже можна помилитися, – каже президент компанії Galpin Motors of North Hills, яка володіє найбільшим дилерським представництвом Ford у США. – Автомобіль – це одна з небагатьох механічних речей, які люди досі люблять». Він вірить, що завжди будуть люди, які хотітимуть мати власне авто, хоча вони також користуватимуться автопілотом на перевантажених шосе та в інших ситуаціях.

З такою позицією також погоджується виконавчий директор представництва Toyota в Північній Америці Джеймс Ленц. «У світі будуть люди, які бажатимуть керувати автомобілем та відчувати дорогу, – каже він. – Звісно, можуть бути моменти, коли вони передаватимуть управління автопілоту. Однак вони не будуть купувати автомобілі без можливості ручного управління». Однак експерт погоджується, що автопілот в машині буде гарною річчю. Він, наприклад, дозволить людям довше водити машину, ніж це могли попередні покоління.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися