Неділя, 19 Травня, 2024

Робот-анестезіолог залишився без роботи через людей

Рік тому компанія «Джонсон&Джонсон» зайнялася створенням робота Sedasys, а нещодавно його «звільнили». Цей автоматичний анестезіолог виконував базові функції лікаря однойменної спеціальності, причому за значно меншу плату. Преса і фахівці передрікали йому велике майбутнє, але в цьому місяці компанія зупинила його виробництво.

Пацієнт отримує анестезію від Sedasys

Пристрій виконував просту, але досить ризиковану процедуру: присипляти людей на час операції, щоб ті не відчували болю. Одна така процедура з використанням Sedasys коштувала близько 200 доларів, тоді як за послуги людини-анестезіолога доводиться платити 2000 доларів. Через це багато хто вважав машину початком автоматизації лікарень і передрікав заміну анестезіологів роботами.

Попри такі прогнози «Джонсон&Джонсон» оголосила, що припиняє випуск Sedasys через погані продажі. Більш того, всі подібні пристрої, як виявилося, приносять мало прибутку, а сама компанія планує звільнити 3000 робітників з відділу розроблень медичних пристроїв.

Одна з причин такого становища у тому, що до виходу робот на ринок Американське товариство анестезіологів почало кампанію проти нього. Машині дозволили проводити лише найбільш рутинні процедури, як то знеболювання під час колоноскопії. Лікарі стверджували, що робот ніколи не зможе повторити людську турботу або відповідально підійти до роботи.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися