Неділя, 19 Травня, 2024

Робот-пес допоможе військовим на полі бою

Один з найвідоміших автономних роботів – машина компанії Boston Dynamics під назвою AlfaDog – продовжує навчатися взаємодії з піхотинцями. Якщо раніше цей механічній собака успішно долав перешкоди на пересіченій місцевості, то на цей раз його перевіряли в ролі носія вантажів для солдатів.

Робот AlphaDog буде слідувати за піхотинцем, якщо на його спині закріплено спеціальний маяк, хоча при цьому ним можна керувати дистанційно або просто задати маршрут на мапі. Завдяки чотирьом гідравлічним ногам і системі стабілізації механічний собака стійкий і може пересуватися по недоступній для іншого наземного транспорту місцевості. Для орієнтації в просторі використовується лазерний гіроскоп і бінокулярна оптична система.

Остання версія AlphaDog здатна розвивати швидкість до 6 км/год та може перевозити до 160 кг вантажу. Для живлення використовується бензиновий двигун, який є головним недоліком цього робота, оскільки він дуже шумний та демаскує цю машину.

Розробка AlphaDog почалася у 2010 із замовлення агентства перспективних досліджень DARPA. Воно наказало створити армійську версію робота на основі наявної моделі BigDog. Ця крокуюча чотиринога автономна платформа здатна переносити різні вантажі та автономно діяти у складі армійських підрозділів, що виконують бойові завдання.

Енергетичний запас робота дозволяє йому безперервно функціонувати протягом доби та проходити за цей час відстань до 35 кілометрів. Загальна вага робота LS3 становить не більше 570 кілограмів разом з його власною вагою, вагою палива та вагою корисного вантажу.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися