У космос відправили вислів із соцмереж

Хоча апарат уже подолав понад 20 мільярдів кілометрів, він продовжує передавати на Землю інформацію про свої мандри

Міжнародне аерокосмічне агентство NASA запустило в космос повідомлення із соціальних мереж. Фразу для відправлення вибирала спеціальна комісія, рішення якої доповнило подальше народне голосування. Акцію провели на честь сорокаріччя місії «Вояджер».

Журі та користувачі вибрали повідомлення «Ми пропонуємо дружбу серед зірок. Ви не самотні». Його направили в сектор космосу, де зараз знаходиться зонд «Вояджер-1».

Відбір текстів для запуску стартував 1 серпня. Користувачам соцмереж запропонували публікувати пости з фразами та доповнювати їх хештегом #MessageToVoyager. Повідомлення повинно було містити не більше 60 символів, разом з літерами англійського алфавіту, цифрами, пробілами та розділовими знаками. Їх можна було публікувати у Twitter, Instagram, Facebook, Google+ або Tumblr до 15 серпня.

«Вояджер-1» – автоматичний зонд, який досліджує Сонячну систему та її околиці з 5 вересня 1977 року. Попри свою назву, це був другий апарат серії. На 16 днів його випередив «Вояджер-2», але він летить повільніше, тому «Вояджер-1» вирвався уперед. Щорічно космічний апарат пролітає відстань, що більше ніж утричі перевищує відстань від Сонця до Землі. У 1998 році, подолавши близько 10,4 мільярда кілометрів, апарат обігнав автоматичну міжпланетну станцію «Піонер-10» і став найбільш віддаленим від нашої планети рукотворним об’єктом.

«Вояджер-1» став першим і поки єдиним створеним людиною об’єктом, який вийшов за межі Сонячної системи й опинився у міжзоряному просторі. Хоча апарат уже подолав понад 20 мільярдів кілометрів, він продовжує передавати на Землю інформацію про свої мандри.

Спочатку передбачалося, що «Вояджер-1» повинен був відвідати тільки Юпітер і Сатурн, однак згодом завдання місії стало важливішим – його відправили вивчати кордон Сонячної системи.

Апаратура «Вояджер-1» отримує енергію від трьох радіоізотопних термоелектричних генераторів. Паливом для них слугує плутоній-238. Це радіоактивний матеріал, який з роками розпадається, і тому генератори зонду із часом видають все менше електрики. Спеціалісти припускають, що мінімально необхідне для досліджень електропостачання підтримуватиметься приблизно до 2025 року. Після цього «Вояджер-1» продовжить політ у космосі, однак уже у вигляді сміття.

На борту «Вояджер-1», а також його «близнюка» знаходиться послання представникам позаземних цивілізацій, записане на позолоченій мідній пластинці. Теоретично з їхньою допомогою інопланетяни можуть знайти, де розміщується Земля.