П’ятниця, 19 Липня, 2024

Розкрито загадку «серця» Плутона

Фахівці, які вивчають дані від автоматичної станції New Horizons, висунули гіпотезу стосовно формування незвичної області у формі серця на Плутоні – найбільшої з відомих карликових планет Сонячної системи, пише Cnet з посиланням на NASA.

pluto002
Регіон, про який йде мова, неофіційно називається область Томбо – на честь американського астронома Клайда Томбо, який відкрив Плутон у 1930 році. Велика світла ділянка має в поперечнику близько 1600 км.

«Серце» Плутона поцятковано загадковими западинами. Раніше висловлювалися припущення, що вони сформувалися в результаті розтріскування і випаровування льоду. Причому відповідні процеси, імовірніше за все, відбувалися порівняно недавно.
pluto001

Щоб з’ясувати природу загадкової області, дослідники провели моделювання еволюції карликової планети, що охоплює період в 50 000 років. З’ясувалося, що на місці «серця» Плутона може знаходитися великий кратер, в якому накопичуються азот і оксид вуглецю. При цьому права сторона ділянки має більш складну структуру.

Дослідники також дійшли висновку, що протягом найближчого десятиліття частина льодовиків у північній півкулі планети може зникнути. Це, підкреслюють вчені, стане підтвердженням висунутої гіпотези.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися