Вівторок, 16 Липня, 2024

За допомогою сигналу Wi-Fi можна визначати емоції

Ваш домашній роутер постійно «розповідає» про ваше самопочуття. Про це повідомила група дослідників з лабораторії Artificial Intelligence Lab Массачусетського технологічного інституту. Усе, що потрібно, – спеціальний приймач радіохвиль Wi-Fi з вбудованим аналізатором.

massachusetskogo-tehnologicheskogo-instituta
Група дослідників з лабораторії Artificial Intelligence Lab Массачусетського технологічного інституту поряд з аналізатором

Прилад EQ-Radio сприймає відбитий від тіла людини сигнал від звичайної точки доступу Wi-Fi. Інформація далі передається в комп’ютер, де обробляється за спеціальним алгоритмом. Останній аналізує динаміку зміни частоти дихання людини та її серцебиття. Картини цих ритмів залежать від того емоційного стану, в якому людина перебуває на даний час. Точність визначення трьох основних емоцій людини – гніву, радості і байдужості – досягає 87%.

Автори кажуть, що їхні дослідження допоможуть створювати системи оперативного моніторингу емоційного стану людини без використання датчиків на тілі. У складі розумного будинку, наприклад, це допоможе тримати температуру в приміщеннях на комфортному рівні – відчуття дискомфорту змусить автоматику підвищити або знизити температурний режим. У магазинах можна буде визначати реакцію людей на рекламу і товар, а у тих, хто сидить перед телевізором, – вловлювати зміни настрою і автоматично виставляти рейтинги телепередачам.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися