П’ятниця, 1 Березня, 2024

Розповсюдження Еболи покажуть мобільники

Вірус Ебола – один із найстрашніших у світі, і черговий його спалах у Африці загрожує перерости у міжнародну кризу, попереджає ООН. Представники цієї організації закликають держави не послаблювати боротьбу з цим смертельним захворюванням, але, незважаючи на всі зусилля, кількість жертв лихоманки Ебола зростає щодня. Проте технології можуть якщо і не подолати, то хоча б показати точне розповсюдження вірусу. У цьому допоможуть мобільники африканців.

Спалах лихоманки Ебола вперше зафіксували у Західній Африці у березні цього року. З того часу, за даними ВООЗ, кількість загиблих від вірусу вже перевищила 4 тис. осіб, а всього зареєстровано понад 8 тис. випадків зараження смертельною інфекцією в семи країнах.

Щоб точніше відслідковувати поширення захворювання у Західній Африці, місцевий центр з контролю захворювань CDC відстежує приблизне положення користувачів мобільного зв’язку, які телефонують до лікарень. Представники організації кажуть, що якби під контролем було 70% хворих, тоді поширення епідемії можна було б зупинити до січня 2015 року.

«Дані, що збираємо, – це кількість дзвінків на кожній базовій станції мобільного оператора, – каже спікер CDC Крістен Нордлунд. – Ці відомості надають приблизну інформацію про зону поширення».

Збираючи такі дані, чиновники CDC візуалізують тенденції на мапі та можуть передбачати майбутні зони прориву епідемії. Наприклад, різке зростання кількості дзвінків означає кризу в певному регіоні.

Стеження для здоров’я

Подібні ініціативи влади зазвичай сприймаються як втручання в приватне життя, і користувачі до них ставляться негативно. Однак представники CDC кажуть, що вони бачать лише ті дзвінки, які здійснювалися на спеціальний номер гарячої лінії, та інформацію про базову станцію мобільного оператора. Це дає можливість зібрати статистику щодо кількості викликів за певний період часу.

Отримані дані потім за допомогою картографічної програми компанії Esri накладаються на мапу, де позначені щільність населення регіону та розміщення госпіталів.

Основні місця спалаху епідемії Еболи за даними Esri за період з 1976 по 2014 рік

«В умовах щільного міського населення та перевантаження системи охорони здоров’я, – говорить головний медичний інженер у Esri Есте Гераті, – подібні географічні інструменти дозволяють правильно розподілити обмежені ресурси медиків».

Поширення Еболи тісно пов’язане з переміщеннями людей, і відстежити останнє дозволяє статистика мобільних операторів. Для цього експерти використали дані оператора Orange Telecom у країнах Кот д’Івуар та Сенегалі – одних з осередків розповсюдження вірусу.

«Розуміння потенціальних маршрутів поширення захворювання є критичним для його стримування, – пишуть дослідники у своєму звіті. – Це також допоможе стримати поширення між державами».

За матеріалами: Mashable

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися