Віртуальна реальність діагностує струс мозку

Дослідники з Університету Еморі змогли значно зменшити кількість часу, який витрачається на діагностику струсу мозку. У цьому їм допомогла технологія віртуальної реальності, яка замінила стандартні тести. Завдяки цьому ставити діагноз постраждалому можна майже в реальному часі.

Сучасна методика визначення струсу мозку займає досить багато часу, оскільки вимагає проведення низки нейропсихологчіних тестів, відповіді на які має оцінювати фахівець. Окрім цього, потрібно також провести комп’ютерну томографію для підтвердження початкового діагнозу.

Розроблена в Еморі система DETECT скорочує час діагностики завдяки використанню нашлемного дисплея та навушників, які ізолюють користувача від навколишнього середовища та переміщують його у віртуальне. Навігація в ньому виконується за допомогою спеціального пульта керування. Завдання пацієнта – виконувати вказані вправи, а система заміряє швидкість та точність реакцій. Перевірка займає від 10 до 15 хвилин, і її можна проводити в будь-якому місці.

Подібне рішення, кажуть розробники, знадобиться у спорті та військовим, які сьогодні не мають об’єктивних інструментів для швидкої перевірки постраждалих на струс мозку. При цьому така травма досить поширена – дослідники кажуть, що від неї страждають близько 30% військовослужбовців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я