Розроблено пристрій, що перетворює снігопад на електрику

За словами розробників, винахід можна інтегрувати в сонячні фотопанелі

У «зеленої» енергії є одна велика проблема – її коливання залежать від пори року та часу доби. Наприклад, сонячні панелі не працюють із настанням зими на майже 30% суші. Новий девайс від дослідників із Каліфорнійського університету дозволить сонячним панелям давати електрику навіть під час снігопаду.

Розроблений пристрій має вигляд гнучкого листа пластику. Він недорогий, компактний і тонкий. Пристрій здатен самостійно повідомити, скільки випадає снігу, в якому напрямку він летить та якою є швидкість вітру. Дослідники називають своє дітище «сніговий трибоелектричний генератор» (TENG).

TENG генерує енергію за рахунок виникнення статичного електрозаряду. Це відбувається, коли позитивно заряджені сніжинки торкаються генератора, створеного на основі силікону з негативним зарядом. Під час контакту електричний заряд переходить у генератор та продукує струм.

Ефективність генератора залежить від використовуваного матеріалу, якого торкається сніг, що падає. Науковці перевірили багато варіантів, включаючи алюміній і тефлон, але найкращий результат показав силікон.

За словами розробників, винахід можна інтегрувати в сонячні фотопанелі. Вони майже не дають енергії взимку, оскільки їх вкриває сніг. З TENG це джерело продовжить виробляти електрику.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я