Як вибрати телевізор

На відміну від кнопкового телефона, навушників чи навіть електронної книги, телевізор – доволі дорогий подарунок. Звісно, кожному з друзів новий телеприймач під ялинку не покладеш, а от побалувати себе чи сім’ю на свято цілком можна. На що ж звертати увагу в першу чергу?

Тип матриці

Дуже довго на ринку майже в однаковій кількості були представлені LCD-телевізори (останніми роками з LED-підсвіткою, через що вони ще називаються LED LCD) та плазмові панелі. Цього року рідкі кристали взяли остаточну гору над плазмою – виробництво останніх стало економічно невигідним, і більшість великих виробників припинили їхній випуск або заявили, що зроблять це в році наступному. Тим не менш, в українських магазинах плазми ще доволі багато, на деякі моделі є гарні знижки. Тож тут головне питання – чи брати телевізор з технологією, що відходить у минуле? На наш погляд, краще дивитись вперед, та зупинити свій вибір на LED LCD, хоча за якістю зображення ці типи матриць майже ідентичні.

А от якщо ви хочете мати дійсно топову картинку, з насиченим чорним кольором (якого не може забезпечити ні LCD, ні плазма) та соковитою палітрою, зверніть увагу на OLED. Коштують вони значно дорожче (декілька тисяч доларів), а на ринку їх поки не так багато. Проте саме такі моделі тримають першість за якістю зображення і є мрією багатьох кіноманів.

OLED-телевізори мають найвищу якість зображення, але і коштують відповідно; вони відносяться до преміум-сегменту

Діагональ та роздільна здатність

Щодо діагоналі, то тут все дуже просто. У кожного є свої вподобання, яким він і слідує. Комусь вистачає приймача на 32 дюйми і менше, а хтось хоче, щоб ТВ-панель займала півстіни. Тут головне пам’ятати, що додаткові дюйми означають і додаткові витрати.

Головне питання в іншому — в 2014 на полицях з’явилися телевізори з підтримкою роздільної здатності UHD (4К). Це наступний за звичним Full HD стандарт чіткості, що навіть на око виглядає краще за нього. Але і коштують UHD-телевізори дорожче. Спокушатися? 4К-контенту навіть в інтернеті поки що дуже мало, не кажучи вже про телеканали. Але закладаємося, що в наступні 1-2 роки ця ситуація докорінно зміниться, і звичним цей стандарт стане навіть швидше, ніж свого часу Full HD. Наша думка така: якщо ви підбираєте великий телеприймач (від 46-50 дюймів), то за 4К варто доплатити. Якщо маленький (40 дюймів і нижче), то ні. Справа в тому, що переваги 4К помітні саме на панелях з великою діагоналлю (чим більше – тим краще), а от на маленьких цілком вистачить Full HD – різниця з 4К на око буде мінімальна.

Різницю між Full HD та UHD помітно неозброєним оком, проте на екранах з малою діагоналлю ця різниця зовсім некритична

Smart TV

Якщо ваш телевізор буде розумним, ви зможете отримати більше розваг і всіляких зручностей. Потокове телебачення, IPTV, інтернет та багато іншого – це все є навіть у деяких бюджетних моделях з діагоналлю від 22 дюймів. А що робити, якщо ви підібрали модель, і всім вона гарна, а от Smart TV нема? Теж не проблема – купуємо медіаприставку (наприклад, Dune HD Connect), і такі функції у вашого приймача з’являться. Але все ж, на наш погляд, краще обходитися без додаткових девайсів.

Smart TV суттєво розширює можливості телевізійного приймача

Інші технічні характеристики

На якість зображення в сучасних ТV впливають дуже багато факторів. Це показники яскравості, контрастності, час відклику матриці, частота оновлення картинки та частота розгортання панелі. Можна прискіпливо вивчати технічні характеристики та порівняльні таблиці, але краще просто піти в магазин і подивитися, як працює приймач. При бажанні можна попросити у консультанта пульт ДК та погратися з налаштуваннями. Якщо ж коротко, то рекомендуємо дивитися на приймачі з частотою оновлення картинки не менше 100 Гц. Це дозволяє отримати якіснe та чіткe зображення, а очі при перегляді втомлюються не так сильно.

На що не варто звертати увагу

Об’ємне відео так і не змогло пробитися із залів кінотеатрів до глядача додому. Його підтримують в основному дорогі моделі, контенту мало, 3D-телебаченням поки навіть не пахне, консолі останнього покоління підтримують лише відтворення стереоскопічних фільмів, а не ігор… Тож суттєво переплачувати за таке сумнівне задоволення сенсу ми не бачимо. Хочеться об’ємної картинки – ласкаво просимо до кінотеатру.

Вигнутий екран – це теж ще одна іграшка, за яку доведеться доплатити купу грошей при дуже сумнівній вигоді. Так, виробники заявляють, що картинка на вигнутому екрані сприймається краще, ніж на пласкому, але це більше схоже на звичайний маркетинг.

Пересилання даних по Wi-Fi теж дуже спірний момент. Наприклад, транслювати 4К на телеприймач повітрям не дуже гарна ідея – лаги та провисання гарантовані. А якщо між роутером та TV є перешкоди, то і звичайне відео може гальмувати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я