Неділя, 3 Березня, 2024

Розробники браузера Brave хочуть зруйнувати монополію Google у пошуку

Сьогодні синонімом пошуку в інтернеті є фраза гуглити, тобто користуватися пошуковиком Google. Розробники браузера Brave запускає пошуковик Brave Search. Його задача – потіснити монополіста Google (92% в браузерах) в сфері пошуку.

Браузер Brave запустив бувший топ-менеджер Mozilla Брендан Айх. Він планує запустити пошуковик Brave Search в першій половині цього року. Серед переваг нового пошуковика називаються анонімність та відсутність стеження. Не збиратимуться навіть IP-адреси юзерів. Хоча користувачам запропонують взяти участь в програмі збору даних для поліпшення результатів пошуку.

Google займає монопольну позицію на ринку пошуковиків і має найбільшу базу індексованих даних. Його найближчий конкурент із власною базою даних Microsoft Bing відвоював лише 2,7% ринку. Інший популярний пошуковик DuckDuckGo не має власної індексованої бази, а агрегує результати з 400 джерел.

Айх каже, що Brave спиратиметься на розробки компанії Tailcat, яка є спадкоємнем німецького пошукового двигуна Cliqz. Останній закрили минулого року. Tailcat володіє технологією пошуку та базою індексованих даних.

Brave Search також запропонує фільтри, які дозволять користувачам встановлювати джерела, з яких відбирається інформація. Наприклад, відображати новини лише з незалежних медіа.

До речі, Google також може отримати конкурента у вигляді пошуковика Apple. Ще одного конкурента розробляють в компанії Neeva, яку запустили бувші співробітники Google і які планують продавати пошукові послуги за моделлю підписки. Також британський стартап Mojeek запустив пошуковик You.com, який вже обробив понад 3 млрд веб-сторінок.

Похитнути домінування Google складно. Існуючим пошуковикам вдається бути успішними на локальних ринках. Наприклад, Seznam має 11% частки у Чехії, Yandex має 45% пошуку в Росії, DuckDuckGo лише у січні перетнув 100 млн щоденних користувачів, більшість з яких у США та Європі. Однак глобально ці пошуковики не досягнули помітних успіхів.

Автори Brave Search переконані, що успіху їхньому пошуковику сприятимуть користувачі браузера Brave. Цей веб-навігатор з’явився в 2019 році і вже має 25 активних користувачів щомісяця.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися