Xiaomi вже цього року планує покоряти ринок США

У Китаї Xiaomi йде слідом за такими гігантами, як Huawei, Oppo Electronics Corp. та Vivo Electronics Corp.

Компанія Xiaomi у США продає нині лише аксесуари та супутні гаджети, такі як камери та колонки. Її босам цього замало, тому вони планують покоряти цю країну також своїми смартфонами. Про це розповів виданню Wall Street Journal голова правління компанії Лей Джун.

«Ми завжди розглядали вихід на ринок США, – говорить голова. – Ми плануємо розпочати його до кінця 2018 року або на початку 2019 року».

Топ-менеджер обережно говорить лише про початок проникнення. Для повноцінного виходу потрібно укласти договори з операторами, що може бути складним завданням. Адже в США китайських виробників намагаються витіснити з міркувань безпеки. Наприклад, Huawei заборонили укладати угоди з найбільшими операторами в цій державі AT&T і Verizon Wireless на продаж смартфона Mate 10. Одним із китайських виробників, якому вдалося закріпитися на ринку США, є ZTE. Минулого року він став №4 вендором у цій державі.

У Китаї Xiaomi йде слідом за такими гігантами, як Huawei, Oppo Electronics Corp. та Vivo Electronics Corp. Apple займає п’яте місце, а Samsung – восьме. Після спаду у 2016 році частка Xiaomi у Китаї почала зростати. Також майже на 50% збільшилися поставки смартфонів, досягши позначки у 96 млн штук, підрахували аналітики Counterpoint.

Найближчим часом Xiaomi планує отримати щонайменше $10 млрд на IPO у Гонконзі. Це буде однією з найбільших пропозицій цього року. Експерти кажуть, що компанія планує досягти ринкової вартості між $80 млрд та $100 млрд. Це великий стрибок з $46 млрд, у які фірму оцінили під час її останнього приватного збору коштів у 2014 році.