Четвер, 22 Лютого, 2024

Розроблено дисплей, пікселі якого в мільйон разів менші за пікселі на смартфоні

Уже сьогодні смартфони мають більшу роздільну здатність, ніж переважна частина комп’ютерів. Однак навіть 4К в кишені виявляється не межею. Вчені з Кембриджського університету створили екран, пікселі якого в мільйон разів менші за пікселі сучасного смартфона. Найцікавіше в такому екрані те, що він дешевий у виробництві та використанні.

Пікселі в новому екрані отримують покриттям мікроскопічних золотих частинок електроактивним полімером поліаніліном. Він змінює свою структуру під час подачі на нього електричного струму. Потім покритий цим полімером золотий пил розпилюють на пластикову основу з дзеркальним покриттям. Це досить прості процеси, що робить виробництво такого екрана дешевим.

Замість традиційного випускання світла новий дисплей захоплює його між своїми мікроскопічними частками. Для людського ока це має такий вигляд, наче пікселі світяться, і це світіння видно навіть на прямому сонячному світлі. Зміна кольору такого пікселя відбувається шляхом подачі на нього певної кількості електричного струму, завдяки чому електроактивний полімер деформується. Після зміни своєї форми такий піксель може залишатися в ній без подачі енергії – як екрани на основі електронного паперу сьогодні. Завдяки цьому такий дисплей виявляється дуже економічним.

Учені кажуть, що нові дисплеї стануть в пригоді в незвичних форматах. Наприклад, на їхній основі можна створювати інтерактивні плакати з рекламою розміром з будинок. Також їх можна використовувати як шпалери у приміщеннях. Вони можуть бути елементами камуфляжу військових.

Сьогодні новинка проходить тестові випробування, і вчені хочуть з’ясувати, чи зможе вона конкурувати з уже традиційними екранами LCD та OLED.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися