«Розумний» код Vroom допоможе телефонам відображати інтернет вдвічі швидше

Рішення Vroom пропонує вбудувати всю інформацію, яку повинен завантажити браузер. Після натискання на веб-посилання веб-браузер відправляє запит на сервер

Учені з Університету Мічигану, можливо, знайшли рішення однієї з актуальних проблем сучасного інтернету. Нині йде пошук способів для пришвидшення перегляду веб-сторінок, особливо на мобільних. Серед пропозицій – формат Google Accelerated Mobile Pages (AMP), нові протоколи роботи Павутини тощо. Їхній недолік у тому, що вони вимагають суттєвої адаптації чи переробки наявних сайтів. Натомість рішення Vroom пропонує пришвидшити завантаження веб-сторінок удвічі без значних переробок наявної інфраструктури.

Vroom

У середньому ваш телефонний браузер перш, ніж зможе відобразити бажану веб-сторінку, повинен спершу опрацювати близько 100 веб-посилань. На їхню обробку потрібен час, тому ми досить тривалий період бачимо білий екран замість контенту.

Рішення Vroom пропонує вбудувати всю інформацію, яку повинен завантажити браузер. Після натискання на веб-посилання веб-браузер відправляє запит на сервер. Останній надає веб-навігатору «підказки» щодо того, які додаткові ресурси можуть знадобитися та координує доставку цих ресурсів. Це також розвантажує процесор смартфона.

Щоб сервер знав, як допомагати браузеру телефона, його програмне забезпечення повинне мати певний інтелект – воно повинно «розумно» вибирати матеріали для завантаження. Створення подібного ПЗ є основною складністю, тому Vroom поки що є дослідницьким прототипом, а не комерційним рішенням. Однак шанси потрапити в реальний інтернет у технології є – над нею працюють фахівці з Google Faculty Research Award, National Science Foundation, Массачусетського технологічного інституту.

Google також пропонує пришвидшити роботу в інтернеті від 4% до 14%, вдосконаливши алгоритм контролю завантаженості. Це стандартизований у 80-х програмний код, який сповільнює пересилання даних, коли мережа стає перевантаженою. Google уже використовує нову версію алгоритму на своєму YouTube. Проведені в березні тести показали, що швидкість роботи сайту збільшилася в середньому на 4% по планеті. У деяких країнах пришвидшення склало до 14%.

Новий алгоритм називають BBR (Bottleneck Bandwidth and Round-trip). Це вже не перша спроба пошукового гіганта зробити Павутину швидшою. Раніше компанія випустила протокол QUIC, який також мав зменшити завантаження мереж. Окрім цього, браузер Google Chrome отримав кілька поліпшень, щоб сайти в ньому відкривалися швидше.

Новий алгоритм BBR, який також працює на сторінці Google.com, розробляли два роки. Він дозволяє мережевому обладнанню визначати, що деякі пакети втрачені, що саме загубилося і куди вони направлялися.