Неділя, 14 Липня, 2024

«Розвивалками» у смартфоні мозок не «накачаєш»

В магазинах додатків для смартфонів є сотні програм, що пропонують розвивати свої інтелектуальні здібності граючи. Однак використання таких ігор не сприяє поліпшенню роботи мозку, показало дослідження. Дослідження подібних програм відбувалися і раніше, але вони давали суперечливі результати. Нинішнє дослідження є одним з найбільш масштабних по даному питанню.

Науковці Західного Університету Онтаріо на долі з когнітивним нейродослідником Боббі Стояноскі дослідили понад 1000 людей, які регулярно використовують різні мозкові «стимулятори» на смартфонах. В середньому вони користувалися такими додатками вісім місяців, хоча окремі представники цієї групи використовували подібні програми близько п’яти років.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Їхні результати вони порівняли з показниками 7500 людей, які не використовують подібні програми.

Учасники експерименту мали пройти низку тестів для перевірки різних аспектів їхніх когнітивних та інтелектуальних здібностей. Усього було 12 тестів, якими оцінювали пам’ять, раціональність, вербальні вміння. Наприклад, учасникам потрібно було вирішувати задачі з пошуку шаблонів та пошуку правильної стратегії.

Виявилося, що відмінності між обома групами були настільки невеликими, що додатки з поліпшення мозкової ефективності можна назвати плацебо. Навіть найбільш затяті користувачі програм-стимуляторів, які користувалися ними не менше 18 місяців, не демонстрували результати вище, ніж у людей, котрі подібних програм не використовували.

Хоча дослідження не показує, чому мозкові «стимулятори» на смартфонах неефективні, воно дозволяє відповісти на важливе питання: витрачаючи більше часу в цих додатках неможливо збільшити свої інтелектуальні здібності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися