Неділя, 14 Квітня, 2024

Руйнівні комп’ютерні віруси стали теплими шарфами

У травні 2000 року комп’ютерний світ стикнувся з глобальною епідемією. Хробак ILOVEYOU, який маскувався під любовний лист, інфікував машину, на якій його запускали, та розсилав себе далі по списку контактів. Десятки мільйонів комп’ютерів заразилися, а збитки від цього вірусу становлять близько $15 млрд. А сьогодні вірус ILOVEYOU буде ідеальним аксесуаром для осені та зими, адже він став шарфом.

Джеф Дональдсон

Таку незвичну ідею – перетворювати віруси на одяг – втілив митець Джеф Дональдсон. Він уже давно працює в жанрі «глічхаусу» – так називається творчість, коли натхнення дають комп’ютерні глюки та збої. Нещодавно Дональдсона зацікавила прихована сторона ІТ-технологій, а саме – комп’ютерні віруси. Він відразу втілив її у вигляді одягу.

ILOVEYOU спричинив у 2000 році хвилю трафіку та збої машин

Melissa – вірус з 1999 року, який також поширювався електронною поштою

Вірус Stuxnet у 2010 році вивів з ладу іранські ядерні центрифуги. Цей перший відомий у світі хробак-шпигун, який перепрограмовує промислові установки, інфікував більше 45000 комп’ютерних мереж.

«Я помітив, що ці віруси є дуже крихітними, – каже митець. – Вони ідеально розміщуються на в’язаному шарфі». Свою нову колекцію художник назвав «Зловмисний одяг» – за аналогією зі зловмисними програмами. Адже код останніх можна буквально читати з шарфів. Правда, це обійдеться досить дорого: шарф ILOVEYOU коштує $110, а за Stuxnet митець хоче $365.

За матеріалами: Business Insider

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися