Самокероване авто можна створити за місяць

Отримати інноваційний продукт можна швидше, коли замість корпорації його створює талановитий одинак. Джордж Френсіс Хотц-молодший, також відомий під ніком geohot, став знаним завдяки злому iPhone і PlayStation 3. Це відкрило йому двері у Facebook, Google і SpaceX, де він працював. А в жовтні цього року Джордж Хотц вирішив перевершити автомобільних і технологічних гігантів, створивши за місяць те, над чим вони працюють роками.

Основою його розробки стало авто Acura ILX. Ідея оснастити машину автопілотом виникла в кіберексперта після знайомства з Ілоном Маском, засновником Tesla і SpaceX. Але і до того моменту Хотц вже кілька років захоплювався темою штучного інтелекту. Хакер заявив, що хоча на реалізацію автопілота в нього пішов місяць, проте створена ним система автоматичного управління автомобілем перевершує всі аналоги, які є на ринку.

На даху безпілотного автомобіля Acura ILX встановлено сканувальний лазерний далекомір інфрачервоного діапазону (лідар). За обробку даних відповідає недорогий міні-ПК Intel NUC, також система отримала два GPS-модулі, шість найпростіших камер, які використовуються в смартфонах (близько $13 за штуку), джойстик і дисплей з діагоналлю 21,5 дюймів. Хотц жартівливо зазначає, що він і в цьому перевершив Маска, адже в Tesla Model S встановлений 17-дюймовий дисплей.

Журналіст видання Bloomberg, який брав інтерв’ю у Хотца, протестував роботу безпілотного автомобіля. Він відзначив, що система працює на диво добре, особливо якщо врахувати, що була створена всього за кілька тижнів.

Хотц впевнено заявляє, що його рішення може скласти конкуренцію технології ізраїльської компанії Mobileye, яку використовують у своїх самокерованих автомобілях Tesla Motors, BMW, Ford Motor, General Motors та інші компанії.

Програма для безпілотного автомобіля Хотца складається всього з кількох тисяч рядків коду. Тоді як рішення конкурентів, які створювалися протягом декількох місяців і навіть років, містять сотні тисяч рядків коду. Система штучного інтелекту, створена Хотцем, постійно займається самонавчанням в процесі їзди.

Хотц стверджує, що Ілон Маск вже запросив його на роботу в Tesla Motors, але хакер поки відмовився. Він повідомить остаточно, коли «знищить Mobileye», – хакер розраховує, що на це в нього піде не більше п’яти місяців.

За матеріалами: Bloomberg

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я