Четвер, 13 Червня, 2024

Samsung не зміг довести, що телефони захищені від вологи: компанію оштрафували на $9,7 млн в Австралії

Австралійський антимонопольний регулятор домігся, щоб місцевий підрозділ Samsung Electronics оштрафували за неправдиву рекламу вологозахищеності смартфонів компанії. Фірма має сплатити штраф у розмірі 14 мільйонів австралійських доларів (9,65 мільйона доларів) за дев’ять оманливих оголошень про водонепроникність деяких смартфонів.

Австралійська комісія з питань конкуренції та споживачів (ACCC) повідомила, що компанія Samsung Australia визнала, що вводить в оману покупців деяких своїх телефонів Galaxy щодо рівня водонепроникності. Вперше регулятор подав до суду на компанію в липні 2019 року.

Samsung Australia заявила у своїй заяві, що це не проблема в її нових, поточних моделях.

Регулятор повідомив, що з березня 2016 року по жовтень 2018 року компанія розміщувала рекламу в магазинах і соціальних мережах, в якій стверджувалося, що телефони можна використовувати в басейнах або в морській воді.

Однак ACCC отримав сотні скарг від користувачів, які стверджували, що смартфони не функціонували належним чином або навіть повністю перестали працювати після впливу води.

Твердження про захист від вологи були одним з ключових моментів, що сприяли продажу телефонів Galaxy. Багато споживачів, які придбали телефон Galaxy, могли стати жертвою оманливої реклами до того, як прийняли рішення про покупку нового телефону, розповіла голова ACCC Джина Кас-Готліб.

Samsung і ACCC погодилися, що зміни, які компанія внесла до нових моделей смартфонів, випущених в Австралії з березня 2018 року, не стикалися з такими ризиками від впливу води, заявила компанія.

Найбільший конкурент Samsung – компанія Apple – також використовує захист від вологи для збільшення продажів. Наприклад, в описі характеристик iPhone 13 заявляється, що гаджет захищений на рівні IP68 (максимальна глибина до 6 метрів протягом 30 хвилин згідно стандарту IEC 60529). Однак на сторінці про захист від води сказано: «не занурюйте iPhone у воду» та «пошкодження від контакту з рідиною не покриваються гарантією».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися