П’ятниця, 21 Червня, 2024

Amazon Alexa почав імітувати будь-чий голос

Найбільший інтернет-магазин заходних країн Amazon хоче, щоб його голосовий помічник Alexa імітував голос будь-якої людини. Компанія уже провела практичну демоснтрацію такої можливості, скопіювавши голос бабусі, коли її онук запитав щось у цього віртуального помічника.

Alexa може імітувати будь-який голос після того, як почула менше хвилини аудіо, сказав Рохіт Прасад, старший віце-президент Amazon, на конференції, яка відбулася в Лас-Вегасі в середу. Мета — зробити спогади тривалими після того, як «так багато з нас втратили когось, кого ми любимо» під час пандемії, сказав Прасад.

Amazon поки не повідомляє про дату публічної доступності такої функції імітації будь-чийого голосу.

Amazon показавна конференції, як Alexa імітує голос. У фрагменті відео зображено дитину, яка запитала: «Алекса, чи може бабуся дочитати мені Чарівника з країни Оз?»

Через мить Алекса підтвердила команду й змінила голос. Вона говорила заспокійливо, менш роботизовано, загалом звучала як бабуся в реальному житті.

Копіювання голосів уже привертає увагу своїми потенційними перевагами і зловживаннями. Наприклад, Microsoft нещодавно обмежила, які компанії можуть використовувати своє програмне забезпечення для копіювання голосів. Мета полягає в тому, щоб допомогти людям з порушеннями мови або іншими проблемами, але деякі побоюються, що технологія також може бути використана для поширення політичних дипфейків.

Інший керівник Amazon заявив, що Alexa має 100 мільйонів клієнтів по всьому світу, згідно з цифрами, які компанія надала про продажі пристроїв з січня 2019 року. Amazon сподівається, що проект допоможе Alexa стати повсюдним у житті покупців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися