Samsung переходить на Android у своїх смарт-годинниках

Основною причиною відмови від Tizen на користь Wear OS називається невелика екосистема Tizen

Samsung може відмовитися від своєї операційної системи Tizen у смарт-годинниках. У них вона використовується починаючи з 2014 року з лінійки Gear 2. Інформацію про такі плани південнокорейського гіганта надали кілька відомих інсайдерів SamMobile та Ice Universe. Вони припускають, що компанія використає не «чистий» Android, а його годинникову версію Wear OS.

Перехід Samsung на Android у смарт-годинниках відбудеться вперше з моменту випуску перших продуктів Galaxy Gear та Gear Live. Відомо, що компанія готує дві моделі нових годинників. Однак незрозуміло, чи вона перейде на Android у всіх своїх смарт-годинниках, чи ця ОС буде використовуватися лише в деяких моделях.

Основною причиною відмови від Tizen на користь Wear OS називається невелика екосистема Tizen. Хоча для неї існують популярні додатки, однак вибір програм на Wear OS більший.

Платформа Wear OS, попри тривалий час існування на ринку, не стала популярною. Модифікована Google для годинників версія Android під назвою WearOS зайняла приблизно 10% ринку, за даними Counterpoint Research. Схоже, сама Google також припинила розробку WearOS – останнє велике оновлення для неї вийшло у 2018 році.

До речі, найбільша соцмережа світу – компанія Facebook – знову може спробувати вийти на ринок персональної електроніки. Вона розробляє смарт-годинник, який дозволить юзерам відправляти повідомлення через інфраструктуру Facebook та запропонує функції здоров’я та спорту. Годинник Facebook буде окремим девайсом, який не потребуватиме підключення до смартфона для використання мобільного інтернету. Очікувати гаджет варто наступного року. План Facebook з випуску смарт-годинника є одним із елементів більшої стратегії, націленої на контроль платформи, яка прийде на заміну смартфонам.