П’ятниця, 21 Червня, 2024

Samsung перевірила 5G на швидкості

Хоча представники телеком-індустрії ще не прийняли єдиний стандарт щодо п’ятого покоління мобільного зв’язку 5G, виробники вже перевіряють його можливості в різних умовах. Samsung, наприклад, перевірила, як швидко будуть завантажуватися файли під час їзди по шосе. Адже чим швидше рухається абонент, тим повільніше пересилання даних.

Сповільнення пересилання даних зі зростанням швидкості руху пояснюється фізичними законами, а саме – зміною робочої частоти. Через це стандарт GPRS передбачає наявність з’єднання лише до 120 км/год та пересилання на швидкості до 144 кбіт/с. Пішохід зміг би завантажувати інформацію в режимі 384 кбіт/с.  А мережа 3G повинна пересилати дані від абонента і назад зі швидкістю до 2Мбіт/с при швидкості руху абонента менше 3 км/год та до 144 кбіт/с – на швидкості до 120 км/год. Тобто під час поїздки в авто пересилання даних сповільниться в 14 разів.

Мережа п’ятого покоління 5G, яку розробили в Samsung, у стаціонарних умовах дозволяє завантажувати файли через канал у 940 МБ/с.  Щоб дізнатися, якої швидкості варто очікувати під час поїздки по трасі, інженери компанії вирушили на гоночний трек, де розігнали тестове авто до 100 км/год. При цьому вони змогли приймати та пересилати дані через канал 150 МБ/с  – падіння склало всього 6 разів.

Експерти пояснюють такі досить гарні результати тим, що вони використали зв’язок на частоті 28 ГГц. Подібна цифра означала би, що він придатний лише для пересилання даних на коротку відстань у зоні прямої видимості, оскільки сигнал на такій частоті дуже чутливий до перешкод та швидко затухає. Інженерам Samsung вдалося подолати цю перешкоду за допомогою технології гібридних адаптивних масивів, яка збільшує радіус дії сигналу.

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися