Субота, 15 Червня, 2024

Як купити валюту через інтернет

У пунктах обміну валюти цієї самої валюти сьогодні вдень із свічкою не знайдеш, тому українці, яким вона необхідна, шукають інші шляхи її придбання. Журналісти AIN.UA розповіли про декілька способів її придбання через інтернет. Ми поглянемо на них з технічної точки зору.

Фінансові сайти

Знайти продавців та покупців валюти можна на різноманітних фінансових сайтах у розділах оголошень або на форумах. Але є й спеціальні інструменти. Наприклад, щоб оголошення з’явилось на сайті, портал Finance.ua вимагає створити заявку. Для цього треба перейти у відповідний розділ і заповнити поля. Робити це можна з шостої ранку до одинадцятої вечора, з одного телефону дозволяється створювати не більше 10 оголошень на день, а якщо на користувача починають надходити скарги, то його блокують.

Для пошуку оголошень же треба вибрати необхідну валюту та місто, після чого на екрані з’являться всі оголошення, що відповідають запиту. Їх можна сортувати за часом публікації, валютою, типом операції та іншими показниками. А по закінченні вказаного в заявці часу активності вона автоматично зникає з порталу.

На сайті Minfin.com.ua є «Валютний аукціон». Насправді це звичайна дошка оголошень, де можна розмістити власне. Для цього треба просто зареєструватись на сайті. Сама ж дошка оголошень не дуже зручна: тут немає сортування за тими чи іншими показниками – всі вони розміщені в хронологічному порядку. Також незрозуміло, активне ще оголошення чи ні.

Також в інтернеті можна знайти незрозумілі сайти, які в народі прийнято називати «мутними». Наприклад, «Оптовий обмін валют» від Консультативного центру «Ніка». Вони працюють за своїм курсом, що суттєво відрізняється від офіційного і навіть від того, що пропонують на вищевказаних сайтах. А серед контактів – лише номер телефону.

В усіх цих випадках інтернет відіграє лише комунікаційну роль. Але й трошки убезпечитись за його допомогою не завадить. Наприклад, через Google можна пошукати номер продавця та вказані дані. Можливо, вдасться знайти якусь інформацію про людину та впевнитись, що це не шахрай.

Електронні гроші та криптовалюта

Щоб зберегти гроші від девальвації, можна конвертувати їх в електронну або криптовалюту. Що стосується перших, то можна скористатися популярною в Україні системою Webmoney. У ній є еквіваленти всіх популярних валют, разом з гривнею, доларом та євро (WMU, WMZ та WME відповідно). Придбати їх можна в одному з численних автоматичних обмінників, для цього навіть не треба вставати з-за комп’ютера. Перевести кошти можна, наприклад, з карток Visa/Mastercard, або скориставшись системою Приват24. Для цього, звісно, треба мати акаунт у системі Webmoney, а щоб потім отримати без проблем кошти, ще й формальний атестат системи.

Виводити кошти також краще через автоматичні обмінники. Робити це можна і через інтерфейс клієнта (як і обмінювати WM-знаки, наприклад, WMZ на WME), але там існує багато обмежень і труднощів.

Недоліки ж роботи з Webmoney – невигідний курс та декілька комісій (як обмінників, так і самої Webmoney), у результаті чого долар на рахунок ви отримаєте на 3-6 грн дорожче офіційного курсу і середнього курсу, що пропонують в оголошеннях. Проте, судячи з усього, цей метод користується популярністю. Справа в тому, що обмінники вказують резерв кожної з валют, і в останні дні кількість WMZ у них дещо зменшилася.

Ну а де купувати Bitcoin, ви вже, напевно, знаєте з нашого нещодавнього матеріалу. Це можна зробити через біржу, біткоіномат або пошукати приватних продавців. Те саме і з продажем цифрових монет. Проте зберігати кошти у криптовалюті, вартість якої за декілька місяців може підстрибнути до $1100, а потім впасти до $350, на нашу думку, не найкращий варіант.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися