П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Samsung почала серійний випуск флеш-чіпів на 512 ГБ для гаджетів

Південнокорейський гігант Samsung запустив масове виробництво флеш-чіпів формату Universal Flash Storage (eUFS) обсягом 512 ГБ. Це перші подібні накопичувачі, які дозволять подвоїти обсяги доступної дискової пам’яті в мобільниках та планшетах. Нині топовим накопичувачем є 256 ГБ.

флеш

Новий чіп використовує 8 блоків по 64 шари на 512 гігабіт флеш-пам’яті V-NAND. Попередні моделі на 256 ГБ використовували 48 шарів.

Окрім збільшеного обсягу нові чіпи також отримали більші робочі показники. Послідовне читання та запис становлять 860 МБ/сек та 255 МБ/сек відповідно. Цього достатньо, щоб передати відео розміром 5 ГБ приблизно за шість секунд. Це також у 400 разів швидше, ніж забезпечує стандартна картка microSD. Чіп UFS на 512 ГБ також має високі показники операцій випадкового доступу для читання на рівні 42 тис. IOPS та 40 тис. IOPS на запис.

Сьогодні всі головні розробники на ринку освоїли або підійшли до масового виробництва 64-шарових чіпів 3D NAND. На черзі випуск 96-шарових мікросхем. Однак виявилося, що подальше збільшення кількості шарів має непереборні перешкоди.

Генеральний директор компанії BeSang Inc Чі Сан-юн, яка займається розробкою чіпів 3D NAND, каже, що він дуже здивується, якщо хтось зможе налагодити випуск багатошарової 3D NAND обсягом 4 Тбіт. Наприклад, компанія Samsung пообіцяла почати виробництво чіпів на 1 Тбіт із застосуванням 3D NAND наступного року. Деталі мікросхем невідомі, але це можуть бути 96-шарові мікросхеми із записом 4 біт у кожну комірку (пам’ять типу QLC).

Для виробництва чіпа на 4 Тбіт без збільшення його площі потрібні 512 шарів. Якщо не станеться технологічного прориву, на обробку однієї пластини з 512-шаровою 3D NAND потрібно близько одного року (від 43 до 53 тижнів). У цьому ланцюжку на виготовлення керівної частини чіпа йде близько 5 тижнів і ще 8 разів по 5-6 тижнів на виготовлення 64 шарів. Тобто виробництво 512-шарових кристалів виявляється настільки довгим, що воно вже не буде економічно вигідним.

Якщо на обробку кожної пластини на 4 Тбіт знадобиться рік, на обробку пластини з чіпами на 16 Тбіт піде близько чотирьох років, адже вони матимуть 2048 шарів. Саме тому експерти вважають, що розвиток флеш-пам’яті може скоро зупинитися.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися