Вівторок, 23 Квітня, 2024

Samsung показав перший прототип стільникової мережі 6G

Дослідники Samsung продемонстрували перший робочий прототип системи мобільного зв’язку наступного покоління. Їхнє рішення 6G виявляється швидшим за будь-які існуючі технології 5G. Одна з причин цьому – використання терагерцових радіохвиль.

Перехід на хвилі терагерцового діапазону дозволив пришвидшити передачу даних та зменшити затримки. Пікова швидкість передачі даних у 6G приблизно в 50 разів вища, ніж у 5G.

Інформацію у мережах 6G можна передавати на швидкості близько одного терабіта в секунду. Затримки у передачі пакетів повинні бути вдесятеро меншими, ніж у 5G.

Серед очікуваних застосувань мереж 6G – передача більш “важкого” контенту, такого як відео в роздільній здатності 8K, віртуальної реальності, голографічних відео.

Мережі п’ятого покоління 5G наразі оперують в частотному діапазоні до 40 Гц. У мережах 6G робоча частота переходить межу частоти у 100 ГГц та наближається до 1 ТГц.

Демонстраційна система, яку створили фахівці Samsung, Університету Каліфорнії та Університету Санта Барбари, працює на частоті 140 ГГц. При цьому ширина каналу, який використовувався для передачі даних складала 2 ГГц. На відстані в 15 метрів їм вдалося досягти швидкості передачі даних у 6,2 Гбіт/с.

Рекорд швидкості для 5G складає 5,23 Гбіт/с, якого вдалося досягти із залученням частот 4G. Така конфігурація була виключно експериментальною.

Теоретичні можливості швидкості передачі зв’язку 6G можуть сягати 1 Тбіт/с або приблизно 1000 Гбіт/с.

Початок розгортання комерційних мереж 6G очікується не раніше 2030 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися