Середа, 29 Травня, 2024

У 2022 році усі Android стануть детекторами землетрусів

Google додала ще сім країн до проєкту Android Earthquake Alerts System з використання смартфонів Android в ролі системи виявлення та попередження про землетруси. Пошуковий гігант також пообіцяв розширити цю програму на більшу частину світу у перші половині 2022 року.

Відсьогодні отримувати сповіщення, а також виявляти землетруси почали смартфони у Казахстані, Філіппінах, Киргизії, Таджикістані, Туркменістані, Узбекистані.

Розгортання  Android Earthquake Alerts System складно обговорювати через те, що Google одночасно має дві версії. Перша надсилає сповіщення на основі даних від профільних центрів моніторингу землетрусів та на основі даних, які збирають самі смартфони Android. Додаткові сім країн стосуються саме другої версії проєкту.

До сьогодні попередження та моніторинг землетрусів смартфонами Android працював лише у Новій Зеландії та Греції. Android Earthquake Alerts System також був доступним у деяких штатах США, однак в цій країні працювала лише версія, в якій дані про землетруси надавала спеціалізована система USGS ShakeAlert.

Ідея  Android Earthquake Alerts System в тому, щоб залучити датчики в телефонах Android до моніторингу струсів земної кори. Схожим чином пошуковий гігант відстежує та відображає затори на дорогах, отримуючи інформацію від телефонів Android.

Кожен смартфон сьогодні має вбудований акселерометр, який дозволяє гаджету виступати в ролі міні-сейсмометра. Показники одного такого сейсмометра можуть бути ненадійними, однак це компенсується їхньою величезною кількістю.

Також велика кількість телефонів означає більшу ймовірність, що кілька з них опиняться поруч з центром землетрусу, що дозволить отримати дані про початок події трохи раніше, ніж звичайно.

Google не лише обіцяє розширити проєкт Android Earthquake Alerts System на більшу частину планети у першій половині 2022 року. Пошуковий гігант також говорить, що просуватиме його агресивніше, ніж раніше.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися