Samsung показав Linux on Galaxy – смартфон, який замінить ПК

Гаджет отримав назву Samsung DeX і використовує систему Linux on Galaxy, за допомогою якої можна запускати додатки для Linux на смартфоні

Дизайнери Samsung показали своє бачення персонального комп’ютера. Це смартфон, який працює на Linux. Цей Linux on Galaxy можна підключити до спеціальної док-станції та отримати звичайний настільний комп’ютер.

Linux on Galaxy

Гаджет отримав назву Samsung DeX і використовує систему Linux on Galaxy, за допомогою якої можна запускати додатки для Linux на смартфоні. Для збереження швидкодії програмна частина використовує ядро Android – мобільної операційної системи цього смартфона. Підключивши до такого телефона клавіатуру, монітор та мишку, можна отримати звичайний десктоп.

Подібна концепція використання смартфона як системного блоку ПК не нова. Але раніше нею займалися переважно стартапи, які не мали фінансових та інших ресурсів для просування такого рішення. Цю ідею також просувала Microsoft з режимом Continuum. Однак її рішення мало суттєвий недолік – воно використовувало спеціальні версії додатків.

Натомість система Samsung DeX, яка доступна на Note8, Galaxy S8 and S8+, має всі шанси стати популярною. По-перше, її розвиває головний гравець на ринку мобільних гаджетів – Samsung. По-друге, вона націлена на розробників. Програмісти створюватимуть додатки для себе, а користуватися ними зможуть інші. Це прибирає проблему всіх нових програмних рішень – низька популярність через відсутність користувачів, а користувачі не хочуть пробувати, бо мало додатків.

Додаток Linux on Galaxy також не обмежує користувачів якимось одним дистрибутивом. Він дозволяє в телефоні запускати майже будь-які дистрибутиви. Завдяки йому на смартфоні також можна буде запускати ігри для ПК. Розробники Samsung DeX вже уклали угоди про партнерство з такими ігробудівельними студіями, як Super Evil Megacorp, Game Insight, Eric Froemling, Netmarble. Вони є розробниками таких популярних ігор, як Vainglory, Lineage 2 Revolution, BombSquad, Survival Arena.