Понеділок, 11 Грудня, 2023

Samsung розробила власний відеочіп, який може стати проривом

На ринку чіпів може статися черговий переворот через Samsung, яка завершує розробку власного відеоядра. Про це повідомили аналітики компанії Jon Peddie Research, які кажуть, що графічне рішення південнокорейського гіганта готово на рівні проекту і зараз йде підготовка до виробництва. Проект поки що немає офіційної загальновідомої назви, а аналітики називають його Samsung’s GPU (SGPU).

Чутки про те, що Samsung хоче створити власний відеочіп, існують приблизно п’ять років. Першими новинку можуть отримати власні мобільні процесори Samsung Exynos. Продукція з новим відеоядром повинна з’явитися наприкінці цього року, а смартфони та планшети з нею можна очікувати в першій половині 2019 року.

Тим часом Samsung найняла директора нового підрозділу – ним став Лю Чінпін, який є фахівцем у галузі графіки. Свою кар’єру він почав у NVIDIA, де займався інтегрованими відеочіпами. Потім він перейшов до MediaTek, де також працював над відеоядрами. Окрім цього, Чінпін попрацював у Intel та NovuMind. У Samsung фахівець перейшов приблизно рік тому.

Наявність цифрового проекту вже дозволяє оцінити можливий потенціал GPU Samsung. За даними аналітиків, створене відеоядро має небачене раніше для графіки співвідношення продуктивності та енергоспоживання. У Jon Peddie Research кажуть, що можливості графіки Samsung прокладуть їй шлях майже у всі сфери.

Деталей про конструкцію GPU від Samsung поки що немає. Відомо лише, що відеоядро здатне групувати інструкції і виконувати пакети з низки інструкцій за один такт. Розробники також відмовилися від підходів, які існують у популярній нині архітектурі VLIW. Вона має довгі машинні команди, й одна інструкція може містити декілька команд, які передбачається виконувати паралельно.

Аналітики прогнозують, що якщо рішення GPU Samsung на практиці буде таким гарним, як дає попередня оцінка проекту, воно не просто сколихне ринок. Воно створить революцію у сфері графіки, особливо якщо Samsung дозволить іншим ліцензувати свою розробку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися