П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Samsung розробила технологію зарядки смартфона потужністю 100 Вт

У Samsung створили контролери заряджання, які здатні у кілька разів підняти потужність існуючих технологій заряджання. Сьогодні найшвидшим доступним на ринку рішенням є Oppo SuperVOOC, яка забезпечувала 50 Вт потужності. Інженери південнокорейського гіганта хочуть збільшити цю цифру вдвічі, довівши її до 100 Вт.

Контролери заряджання називаються SE8A і MM101 і обидва відповідають специфікаціям USB-PD 3.0 і підтримують зарядку струмом 5 ампера при напрузі 20 вольт. Також Samsung зазначає, що SE8A став першим у галузі контролером живлення з підтримкою USB Power Delivery і вбудованим додатковим елементом безпеки Secure Element. Котролер MM101 відрізняється тим, що підтримує алгоритм шифрування AES і включає в себе можливості вимірювання вологості для забезпечення більш безпечних умов зарядки. Нові контролери призначені зовсім не тільки для смартфонів, їх можна використовувати в планшетах і ноутбуках.

Подробиць про зарядку 100 Вт від Samsung поки не має, але можна припустити, що вона буде схожа на рішення від Xiaomi. Вона має таку ж потужність та робочий струм і напругу. Тестування показало, що вже за 17 хвилин зарядка Xiaomi заряджає на 100%, тоді як найближчий конкурент від Oppo поповнив заряд акумулятора лише на 65%. Це враховуючи, що Xiaomi Super Charge Turbo заряджала акумулятор ємністю 4000 мА·год, а Oppo SuperVOOC – батарею на 3700 мА·год. Для дозаряджання до 92% ця технологія потребує 30 хвилин. Для порівняння, рішення на 55 Вт Huawei Super Charge для смартфона Mate X потребує 35 хвилин на повну зарядку. Поточні девайси Xiaomi здатні приймати енергію на рівні 27 Вт. При цьому навіть її свіжі флагмани комплектуються зарядним пристроєм на 18 Вт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися