HP таємно встановлює шпигуна HP Touchpoint Analytics

користувачі з’ясували, що програма щодня з’єднується із серверами HP та відправляє на них інформацію

Користувачі комп’ютерів HP почали скаржитися, що на їхніх комп’ютерах почала без дозволу з’являтися шпигунська програма. Це офіційна розробка під назвою HP Touchpoint Analytics. У деяких вона настільки навантажує комп’ютер, що той не здатний нормально працювати.

HP Touchpoint

Новий додаток замінює офлайнову версію Touchpoint Manager. За даними офіційного веб-сайту, новий Touchpoint Manager розповсюджується за принципом «пристрій як сервіс» та надає аналітичні інструменти і засоби управління (Device as a Service (DaaS) Analytics and Proactive Management capabilities). За словами компанії, нове рішення повинно підняти безпеку пристроїв.

Однак користувачі скаржаться, що нова утиліта інсталюється таємно без запитування дозволів. Після її інсталяції процесор комп’ютера залишається постійно завантаженим, що унеможливлює нормальну роботу. Окрім цього, користувачі з’ясували, що програма щодня з’єднується із серверами HP та відправляє на них інформацію. Її вона зберігає у папці Program Data/HP/HP Touchpoint Analytics Client/Transfer Interface.

Позбутися нав’язаного сервісу досить просто. Для цього запустіть services.msc з командного рядка з правами адміністратора. Відкриється вікно з переліком служб у системі, в якому знайдіть сервіс HP Touchpoint Analytics Client. Виконайте по ньому подвійний клік та зупиніть його. Після цього перейдіть у меню деінсталяції додатків Windows та видаліть Touchpoint Manager.