Samsung збільшує ємність батареї, на 57% зменшивши її упаковку

Ця технологія вже використовується в навушниках Apple AirPod Pro

Поки радикального прогресу в хімії акумуляторів немає, у Samsung вирішили збільшувати ємність, оптимізуючи інші компоненти джерела енергії. Наприклад, кожна батарея має упаковку, й інженери південнокорейського гіганта створили новий модуль упаковки і захисту, який має вдвічі менші розміри. Вивільнений простір можна віддати для збільшення габаритів активної хімічної зони.

Постачальником нових модулів упаковки та захисту є дочірня південнокорейська компанія ITM Semiconductor. Її розробка називається Protection Module Packages (PMP), і її планується використати вже у Samsung Galaxy S11. Цей апарат підтримуватиме мережі 5G, робота в яких споживає дуже багато енергії. Нинішні технології упаковки батарей не дозволяють забезпечити високий рівень автономності. З новою технологією лінійка Galaxy S11, за чутками, отримає акумулятори від 3730 до 5000 мА·год. Поточна лінійка Galaxy S10 має батареї ємністю лише від 3100 до 4100 мА·год.

Усі літій-іонні акумулятори в гаджетах мають вбудовану плату захисту Protection Circuit Module. Вона відключає заряджання при перевищенні температури акумулятора, при досягненні максимального чи мінімального рівня заряду.

ITM використовує батареї із заводу LG Chem у місті Нанцінг (Китай) та додає до них Protection Module Packages і упаковує в готовий продукт на своєму заводі у В’єтнамі. Завдяки вдалій комбінації мікросхем захисту з транзисторами MOSFET і компактній платі PCB PMP не потребує корпусу. Використовувані в нинішніх батареях плати захисту Protection Circuit Module без нього не обходяться.

Інженери кажуть, що так вдалося зменшити габарити упаковки і захисту батареї до 57%. В акумуляторах бездротових навушників зменшення склало 55%. Також PMP генерує на 24% менше тепла, роблячи зарядку батареї більш безпечною.

ITM не вперше постачатиме акумулятори для Samsung. Компанія вже забезпечує ними Galaxy Note 10, Galaxy A70 та Galaxy A90. Окрім цього, Samsung також отримує батареї від Samsung SDI та ATL.

Джерела в індустрії кажуть, що Samsung поступово переведе на акумулятори з технологією PMP усі свої телефони. Тим часом ця технологія вже використовується в навушниках Apple AirPod Pro. Також, за чутками, нею цікавляться Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo.