Середа, 29 Травня, 2024

Search Atlas покаже, як Google модифікує результати пошуку в різних країнах

Пошуковик Google Search давно не є нейтральним пошуковиком і тепер стало можливо легко переконатися в цьому. Інструмент Search Atlas показує які результати Google видає в тій чи іншій країні на один і той же пошуковий запит.

Розробник Search Atlas Родріго Очігейм із Массачусетського технологічного інституту каже, що ідея нейтрального пошукового двигуна є міфом. “Будь-яка спроба чисельно виміряти релевантність обов’язково включає моральні та політичні пріоритети”, – каже він.

Search Atlas демонструє результати Google на пошуковий запит одразу для трьох країн. Усього існує понад 100 модифікацій Google Search. Search Atlas автоматично перекладає пошукові запити на відповідну мову силами Google Translate.

Користувачі можуть самостійно побачити інформаційні кордони, які створює пошуковик Google своїм рейтингом веб-сторінок. Це породжує різні зрізи реальності для людей в різних географічних локаціях та мовах.

Автори проєкта хочуть показати, як сервіс Google намагається віддзеркалити або підсилити культурні розбіжності чи політику влади. Наприклад, площу Тяньаньмень в Пекіні можна розглядати як красивий туристичний атракціон або пам’ятник загиблим протестувальникам проти владного режиму.

Google заблокований у Китаї з 2010 року і заявляє, що не цензурує інформацію, наприклад, щодо подій на площі Тяньаньмень. Однак Search Atlas показує, що китайський варіант пошуковика відображає політичні вподобання китайської влади.

Представники Google пояснили розбіжності не цензурою, а доступністю контенту щодо подій на площі Тяньаньмень на різних мовах. Також в деяких випадках пошукова видача з туристичним ухилом демонструється людям, у пошукових запитах яких Google розпізнає туристичний запит.

Автори Search Atlas не можуть розповісти, чому різні версії Google відображають світ із власним ухилом. Пошукові алгоритми Google тримаються в таємниці.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися