Середня ціна смартфонів виросла на 10%. Названа причина

У другому кварталі цього року споживачі більше всього купували смартфонів в ціновому діапазоні від $100 до $400

Вартість смартфонів продовжує зростати, щоб компенсувати прибутки на цьому ринку, що сповільнюється. Особливий стрибок ціна мобільників зробила у другому кварталі нинішнього року, розповіли аналітики Counterpoint Technology Market Research. Цифри на цінниках виросли глобально на 10%.

Основним фактором зростання ціни, окрім сповільнення ринку смартфонів, названо також перехід на п’яте покоління зв’язку 5G. Ринок топових девайсів зменшився на 8%, ринок загалом відчув падіння на 23%. Падіння виручки складає в середньому 15%.

Apple продовжує збирати найбільші прибутки – її частка склала 34%. Попри санкції 20% змогла завоювати Huawei. Samsung має 17%, Vivo 7%, Oppo 6%.

Майже 73% користувачів у світі стали більше купувати смартфонів ціною до $400. Це ще одна причина зростання вартості девайсів, що має компенсувати падіння флагманського сегменту.

У другому кварталі цього року споживачі більше всього купували смартфонів в ціновому діапазоні від $100 до $400. Ця цінова категорія займає 60% ринку смартфонів. Такі пристрої є найпопулярнішими у Латинській Америці, Близькому Сході, Центральній та Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Сегмент гаджетів від $400 до $600 займав близько 11,6% ринку. До кінця другого кварталу він виріс на 4%. Найбільш активно такі гаджети купували у Китаї, де цей сегмент зріс з 8% до 21%.

Аналітики передбачають, що вимога пристроїв ціною від $100 до $400 продовжить зростати. Середня ціна 5G-смартфона складе до 2024 року $465