Четвер, 20 Червня, 2024

Штучний інтелект по мові визначає наскільки людині одиноко

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго створили об’єктивний інструмент для діагностики рівня самотності. Відчуття самотності і соціальної ізоляції асоційоване з розвитком багатьох важких захворювань, тому лікарям потрібні інформативні інструменти для відстеження стану пацієнтів та прогнозування ризиків.

Спеціально створений штучний інтелект оцінює слова літніх людей і аналізує тонкі мовні особливості, що демонструють емоції. Система дозволяє визначити рівень самотності з точністю 94%. Програма  аналізувала дані 80 осіб у віці від 66 до 94 років за матеріалами їхніх інтерв’ю з авторами штучного інтелекту.

Для самотніх людей вчені помітили три характерні особливості мовлення. Вони зазвичай давали довші відповіді на прямі запитання про самотність, а також частіше висловлювали печаль. Жінки частіше за чоловіків визнавали, що відчувають самотність, а в мовленні чоловіків простежувалося більше емоцій радості або страху.

Самотність у сучасному суспільстві досягла таких масштабів, що іноді її називають пандемією. І вона лише посилилася під час епідемії коронавірусу. Соціальна ізоляція підсилює в організмі запалення, яке пов’язані з онкологією, аутоімунними та іншими важкими захворюваннями. Вона також підвищує ризики смертності на 50%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися