Вівторок, 12 Грудня, 2023

Сервісний центр «Технарі»: чому ламається смартфон

«Люди майже ніколи не розповідають правду про те, що трапилось з їхнім смартфоном, коли здають його в ремонт. А ще часто бояться, що майстер повитягує різні деталі зі смартфона та повставляє інші», – Анатолій Назаров розповідає про це з посмішкою. У  мережі сервісних центрів «Технарі» він починав кар’єру з приймання гаджетів. Зараз Анатолій координує контакт-центр компанії.

Він та його колега Денис Барах, який у «Технарях» працює провідним інженером з ремонту телефонів, розповіли TechToday про те, чому ламаються смартфони, які компоненти найчастіше виходять з ладу та чого слід остерігатися при користуванні.

ЩО ЛАМАЄТЬСЯ У СМАРТФОНІ

smartphone_mb_2

Денис: Найбільш розповсюджені поломки – це роз’єми для навушників та USB, за ними йдуть розбиті екрани та сенсори. І це не залежить від бренду. Найчастіше виходять з ладу бюджетні апарати, флагмани ламаються значно рідше.

Зараз екран гаджета – це суцільний «бутерброд», у якому важко замінити лише один компонент. Наприклад, захисне скло приклеєне до екрана смартфона і міняється тільки разом з екраном.

Щоб зекономити, користувачі звертаються до майстрів, які зрізують бите скло і наклеюють нове. Однак цей метод ненадійний – значна ймовірність пошкодити екран під час зрізання. Через півроку клей може почати здуватися, а сам дисплей стає чутливим до температури і під дією тепла швидко вигорає, жовтіє, з’являються биті пікселі.

Анатолій: «Технарі» такий ремонт не виконують, оскільки неможливо передбачити кінцевий результат та гарантувати, що такий екран буде працювати як слід.

Інша поширена поломка для бюджетних пристроїв – вихід з ладу вбудованої флеш-пам’яті. У процесі запису даних комірки пам’яті поступово зношуються (аналогічний процес відбувається в комп’ютерних накопичувачах SSD). Уперше глобально проблема зі зносом пам’яті проявилась у Samsung Galaxy S3 та кількох моделях НТС. Щоб сповільнити цей процес, не слід повністю забивати вбудований флеш даними. Хоча якщо смартфон має усього 4 або 8 ГБ вбудованої пам’яті, це просто нереально.

Денис: До речі, найбільше навантаження на флеш-пам’ять створюють програми для шифрування даних. Криптографічний захист «флешки» здатен вивести її з ладу в прискореному темпі.

ПОМИЛКА КОРИСТУВАЧА

Це і є смартфон. Плата займає десь третину корпусу, а решту місця – акумулятор
Це і є смартфон. Плата займає десь третину корпусу, а решту місця – акумулятор

Анатолій: Найбільш розповсюджена проблема називається «Завантажити безплатно». Клікаючи на таке посилання зі смартфона, користувач часто погоджується на встановлення деструктивного програмного забезпечення. А якщо пристрій «рутований», видалити програму, що записалася у bootloader, дуже непросто. І добре, якщо це ПЗ буде просто показувати рекламу, а не викраде паролі соцмереж чи реквізити платіжної картки.

Денис: Із фізичних пошкоджень на першому місці – «потопельники». Справа в тім, що плати сучасних пристроїв мають багатошарову структуру (це може бути до 7 шарів). При розбиранні смартфона майже неможливо побачити, скільки вологи потрапило у внутрішні шари. Є ультразвукові ванни та спеціальні розчини для видалення окису, але гарантувати безпроблемну роботу такого пристрою вже неможливо.

Анатолій: Після потрапляння у воду апарат відразу необхідно вимкнути, зняти батарею і просушити. Незнімна батарея в цьому випадку є проблемою.

Друге розповсюджене явище – користувачі неправильно заряджають гаджети. Використання неоригінальних (або не «рідних») кабелів, зарядних пристроїв і особливо  автомобільних інверторів від прикурювача здатне вкоротити віку девайсу. Неправильні параметри напруги та сили струму негативно впливають на стан батареї.

Денис: Не раджу купувати неоригінальні батареї. Це може виявитись «відновлена» батарея, що здується за кілька місяців роботи.

Анатолій: Буває, користувач повністю розряджає акумулятор. Це трапляється, коли пристрій лежить з розрядженою батареєю два тижні або більше. Акумулятор повністю втрачає заряд і не може зарядитися навіть від мережі. У цьому випадку необхідно його  «підштовхнути», подавши більш сильний струм за допомогою спеціального лабораторного блоку живлення.

Інша типова проблема – перегрів чи переохолодження. Температура, знову ж таки,  впливає на стан батареї та дисплея. При перемерзанні батарея швидко втрачає заряд та псується, при перегріві можливе здуття акумулятора. У моделях з вбудованими акумуляторами він може пошкодити дисплей після здуття. Головний симптом такої халепи – темні плями на дисплеї.

Я Б НІКОЛИ НЕ КУПИВ НЕВІДОМОГО «КИТАЙЦЯ»

smartphone_mb_3
Робоче місце інженера з ремонту техніки

Денис: Найбільше проблем, пов’язаних з програмним забезпеченням, у китайських смартфонів. Локалізація робиться абияк, залишається чимало написів чи цілих додатків з ієрогліфами. Урешті-решт, це дається взнаки під час експлуатації. Усередину таких апаратів теж краще не заглядати – розташування елементів на платі конкретної моделі може відрізнятися від партії до партії.

Анатолій: Якщо збираєтесь купити дешевий китайський апарат, розцінюйте його, як одноразовий. Знайти деталі чи прошивку до маловідомих «китайців» вкрай складно. Зазначу, що мова не йде про апарати виробництва Meizu, Xiaomi чи Huawei.

Тож не варто економити в такий спосіб, краще витратити більше грошей, але купити надійний смартфон.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися