Неділя, 25 Лютого, 2024

Чому популяризація української науки сьогодні настільки важлива?

comment_poda_cr3Популяризація науки, не лише української, є надзвичайно необхідним процесом і я б виділив такі основні аргументи (не претендуючи на повноту переліку):

– Однією з найважливіших цілей популяризації науки є залучення молоді до науки через інтерес до вирішення наукових проблем, до результатів і методів наукового пізнання. Це особливо актуально для України, де вже відчувається суттєвий розрив між старшим і молодшим поколіннями, що представлені в науці. А отже є ризик втрати школи підготовки молодих науковців за браком досвідчених наставників. Таке гнітюче положення врешті може призвести до краху науки в Україні. Тому популяризація української науки має побудувати надійний міст до наукових досліджень, яким попрямують майбутні покоління.

– Популяризація науки полягає у доступному інформуванні суспільства про результати і важливість наукових досліджень, проведених зазвичай за державний кошт, а отже – за податки пересічного громадянина. Зокрема в Україні поширена думка, що науковці – це, так би мовити, «дармоїди», які сидять на шиї у народу, і саме популяризацією науки слід розвінчати такі хибні думки. Хоча вони в деякій мірі і виправдані, адже в Україні дотепер не сформовано нормальної конкурсної науки, для якої, в свою чергу, також не існує і адекватного фінансування. Але це завдання нещодавно розпочатої атестації-аудиту наукових інститутів.

– Поширення науки в інформаційному полі може відкрити додаткові горизонти для міждисциплінарних та міжгалузевих співпраць задля впроваджень результатів наукової роботи.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися