Неділя, 3 Березня, 2024

Як насправді працює подвійна камера в iPhone 7: уночі вона хитрить

Головна особливість iPhone 7 Plus – подвійна камера. Ні, в Apple не винайшли подвійні камери в одному телефоні – такі девайси існували ще до появи першого iPhone. Apple також не була першою, хто використав два різні об’єктиви – ним був смартфон LG G5. Ідея Apple була в тому, щоб отримати дворазове оптичне збільшення, тоді як LG G5 мав 1,5-разовий зум. Але виявилося, що на новому iPhone 7 не завжди можна отримати «чесний оптичний зум», пояснив старший віце-президент з маркетингу Apple Філ Шилер.

iphone-7-dual-camera

Оптичний зум дозволяє наближати об’єкти в кадрі без погіршення якості знімку. Одним із найвідоміших смартфонів з оптичним зумом став Nokia N93. Цей смартфон мав камеру на 3,2 мегапікселя з об’єктивом Carl Zeiss Vario-Tessar та 3-разовим оптичним зумом. Останній реалізували традиційним способом – переміщенням лінзи, через що камера в цього телефона була відносно великою.

nokia-n93

У сучасних тонких смартфонах реалізувати оптичний зум переміщенням лінзи неможливо – така камера надто виступала б за корпус. Тому в Apple використали інший підхід, просто додавши другий фотосенсор з дворазовим збільшувальним об’єктивом. Останній ще називається телеоб’єктив чи довгофокусний об’єктив.

shirokokutniy-tele
Порівняльна схема фокусної відстані об’єктивів. Ширококутний об’єктив захоплює більшу площу, але «бачить» на меншу відстань. Довгофокусний об’єктив «бачить» далі за рахунок зменшення площі захопленого кадру. У iPhone 7 об’єктиви мають фокусну відстань у 24 мм та 56 мм

Удень та при яскравому освітленні при натисненні кнопки «Збільшити» iPhone перемикається зі стандартної ширококутної камери на телеоб’єктив. Завдяки цьому вдається наближувати об’єкти на знімках без втрати якості зображення.

А ось вночі смартфон Apple хитрує: замість оптичного зуму працює цифровий у ширококутному об’єктиві. Останній знайомий кожному, хто хоч раз пробував на комп’ютері у графічному редакторі збільшувати розмір зображень. При великому збільшенні фотографії стають схожими на набір кольорових плиток.

Чому так відбувається? Ширококутний об’єктив захоплює більше світла. Окрім цього, тільки він оснащений оптичним стабілізатором, який дозволяє знизити розмитість фотографій від тремтіння рук. Якщо знімати вночі на довгофокусний телеоб’єктив так само, як і вдень, то картинка вийде темною і розмитою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися